تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

تاسیسات صنعتی و بنادر و کشتیرانی منطقه آزاد اروند

خانه > ثبت شرکت در منطقه آزاد  > منطقه آزاد اروند > تاسیسات صنعتی و بنادر و کشتیرانی منطقه آزاد اروند

تاسیسات صنعتی و بنادر و کشتیرانی منطقه آزاد اروند

تاسیسات صنعتی و بنادر و کشتیرانی منطقه آزاد اروند

تاسیسات صنعتی منطقه آزاد اروند

o شرکت پالایش نفت آبادان: پالایشگاه آبادان با تولید روزانه 130هزار بشکه و واحد تقطیر 85 در حال فعالیت است.
o شرکت پتروشیمی آبادان: با تولید سالیانه حدود نیم میلیون تن مواد مختلف پتروشیمی.
o طرح عظیم کشت و صنعت توسعه نیشکر که بزرگترین طرح کشاورزی کشور می باشد.همچنین صنایع جانبی آن مانند کارخانجات تولید الکل از ملاس نیشکر و کارخانجات دیگر.
o صنایع بزرگ کشتی سازی:در این صنعت در منطقه آزاد اروند کارخانه های کشتی سازی اروندان- بحر نیلگون و چند کارخانه دیگر فعال هستند.
o شرکت تولید رینگ سایپا : این شرکت، خط تولید اتوماتیک رینگ چرخ بریجستون و فایرستون اسپانیا را برای تولید رینگ انواع سواری، همراه با دانش مربوطه خریداری نموده است.
o وجود بیش از 150 کارخانه بزرگ وکوچک دیگر در زمینه های مختلف.

تاسیسات صنعتی و بنادر و کشتیرانی منطقه آزاد اروند

بنادر و کشتیرانی منطقه آزاد اروند

بندر اروند کنار (استان خوزستان) خليج‌فارس

نام و شماره اسكله: اسکله تجاري اروند کنار(پل دسترسي)       كاربري  متفرقه     آبخور مجاز (متر)     ٢   طول اسكله (متر)   36   ظرفيت پذيرش شناور (تن)   زير 200 تن     ملاحظات

بنادر بازرگاني منطقه
بندر خرمشهر
اين بندر در محل تقاطع دو رود كارون و شط العرب در ساحل خليج فارس قرار دارد . پس از اتصال آن به راه آهن سراسري ايران و پيوستن به درياي شمال به سرعت گسترش يافت. بندر مذكور به طول 1360 متر و به عرض 5/32 متر ميباشد كه داراي امكان پهلو گرفتن 9 فروند كشتي اقيانوس پيماست . ظرفيت بندر خرمشهر براي تخليه كالاي عمومي حداقل 4 هزار و حداكثر 6 هزار تن در روز بوده و اغلب واردات و صادرات كشور ايران در اين بندر صورت ميگرفت.
طبق گزارش سازمان بنادر و كشتيراني جمع كشتيهاي وارده به بندر خرمشهر در سالهاي قبل از انقلاب به ترتيب 809 فروند به ظرفيت خالص 3765 هزار تن در سال 1355 طبق گزارش گمرك ايران وزن كالاي تخليه شده در سال1355 به 4694 هزار تن بوده وزن كالاي بارگيري شده با همان شاخص بجز مواد نفتي در سال1355 ، 197 هزار تن بوده است .
بندر آبادان
اين بندر در جزيره آبادان 16 كيلومتري جنوب بندر خرمشهر كنار اروند رود قرار دارد .
كليه تاسيسات و تجهيزات اين بندر متعلق به شركت ملي نفت ايران است و اسكله هاي متعدد آن اختصاص به صدور مواد نفتي و ورود ماشين آلات مذكور را داشته است.
بر اساس گزارش سازمان بنادر و كشتيراني جمع كشتي هاي وارد به بندر آبادان در سال 1355 ،
184 فروند به ظرفيت خالص 786 هزار تن بوده است. وزن خالص كالاي تخليه و بارگيري شده به استناد گزارش گمرك ايران 946 هزار تن در سال 1355 و 75 هزارتن در سال 1359 تخليه و 18 هزار تن در سال 1355 ميزان كالاي بارگيري شده ( بجز مواد نفتي ) بوده است .

کلیه ی حقوق متعلق به ثبت بازرگان است

Open chat