تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

مراحل دریافت کارت بازرگانی شرکتی

خانه > مراحل دریافت کارت بازرگانی شرکتی

مراحل دریافت کارت بازرگانی شرکتی

در این مقاله سعی داریم تا مراحل دریافت کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی را شرح دهیم فرد متقاضی برای اخذ کارت بازرگانی باید بعد از ورود به پیشخوان اینترنتی سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند، اطلاعات خود را ثبت نمایند. سپس فرم هایی را که به طور الکترونیکی در اختیار متقاضی قرار داده می شود، را چاپ کرده و بعد از مراجعه به سازمان های ذیربط، گواهی های مورد نیاز را دریافت نماید. در مرحله‌ بعد باید مدارک تکمیل شده را اسکن و در پیشخوان بارگذاری کند. در پایان بعد از ثبت درخواست و تأیید نهایی، پرونده به صورت الکترونیکی برای اتاق مربوطه ارسال می گردد. چنانچه مدارک ناقص باشد این موضوع از طریق پیامک یا پست الکترونیک به متقاضی اطلاع رسانی می شود تا نسبت به تکمیل آن اقدامات لازم را انجام دهند.

متقاضیان بایستی اطلاعات خود را با دقت وارد سامانه نمایند چرا که بعد از تأیید نهایی ، امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ذیربط باید درخواست وی را برگشت دهد. در ضمن بابت قطع اتصال اینترنت یا قطع سیستم هیچ گونه نگرانی ای وجود ندارد زیرا اطلاعات به طور خودکار در سامانه ذخیره شده و متقاضی با ورود مجدد قادر است فرآیند ثبت نام خود را ادمه دهد.

متقاضیان همچنین می‌توانند آخرین وضعیت درخواست خود را با مراجعه به همین سامانه مشاهده نمایند. لازم به ذکر است که حین ثبت نام از دکمه‌های Back و Forward استفاده نکنید. در ادامه‌ مراحل ثبت نام را همراه با تصویر توضیح خواهیم داد.

۱- مرحله‌ اول:
بعد از ورود به سامانه یکپارچه‌ کارت بازرگانی هوشمند بر روی گزینه « ثبت نام جدید » کلیک نمایید.

مراحل دریافت کارت بازرگانی حقوقی

2- مرحله دوم:

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله دوم

اطلاعات مورد نظر را تکمیل نموده و پس از نوشتن شماره‌ تلفن روی گزینه «دریافت کد اعتبارسنجی» کلیک نمایید تا کد تأیید تلفن همراه برایتان به صورت پیامک ارسال شود. پس از گذشت چند دقیقه پیامکی از سوی سامانه فرستاده می شود. کد ارسال شده را در محل مورد نظر تایپ نموده و تیک مربوط به مطالعه‌ قوانین و مقررات را بزنید، سپس روی دکمه‌ ثبت کلیک نمایید. همچنین به همراه کد یک کلمه‌ عبور نیز فرستاده می‌شود که برای ورود به سامانه می توان از آن استفاده کرد. نکته قابل توجه آن است که برای درخواست کارت بازرگانی حقیقی باید شماره ملی فرد متقاضی و برای درخواست کارت بازرگانی حقوقی باید شناسه ملی شرکت را وارد نمایید.

3- مرحله سوم:

مراحل دریافت کارت بازرگانی

بعد از ورود به کارتابل الکترونیکی می توانید از منوی سمت راست فعالیت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

4- مرحله چهارم:

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 4
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 5

مشخصات متقاضی: بعد از اینکه روی گزینه صدور یک پارچه‌ کارت بازرگانی کلیک کردید فرم زیر برایتان باز می شود که باید آن را تکمیل کرده و در انتهای فرم تصویر آرم شرکت و مهر شرکت را بارگذاری نمایید. اطلاعاتی که باید در این مرحله وارد نمود عبارتند از شماره ثبت، محل ثبت، کد اقتصادی و مشخصات تکمیلی شرکت شامل استان محل فعالیت، تعداد کارمندان و …

5- مرحله‌ پنجم:

مشخصات دارنده‌ کارت: در این مرحله باید اطلاعات مربوط به مدیرعامل ثبت شرکت شود. اطلاعاتی مانند اطلاعات هویتی متقاضی بایستی با دقت تکمیل شود. همچنین لازم است تا تصویر شخص و تصویر امضای شخص در سایت بارگذاری شود.

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 6
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 7
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 8
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 9

6- مرحله ششم:

مشخصات تماس: در این فرم باید مشخصات تماس شرکت وارد سایت شود. مشخصاتی مانند آدرس و کد پستی شرکت، شماره تلفن ، آدرس الکترونیکی شرکت . لازم به ذکر است که اگر شرکت دارای چند شعبه باشد در این بخش بایستی مشخصات تماس مربوط به دفتر مرکزی وارد شود.

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 10
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 11

7- مرحله هفتم:

فرم های گواهی:

در این مرحله فرم های مربوطه برای ارایه به سازمان های مختلف در سیستم ثبت شده است. فرم ها عبارتند از: درخواست گواهی عدم سو پیشینه، فرم تایید حساب حسن اعتبار بانکی (فرم الف)، تعهدنامه مبارزه با پولشویی، فرم تعهد و گواهی امضا (فرم دال). در بخش مدارک لازم جهت صدور کارت بازرگانی اشخاص حقوقی به تفصیل توضیح داده شد.

برای تکمیل فرم های مربوطه در مراحل دریافت کارت بازرگانی شرکتی روی عنوان هر فرم کلیک نموده و آنها را چاپ نمایید. پس از تکمیل فرم های چاپ شده باید آنها را اسکن نمایید. فرم های تکمیل شده و اسکن شده را در مرحله پیوست مدارک بارگذاری کنید. همچنین برای ورود به مرحله‌ بعد لازم است فرم دال را چاپ نموده و پس از امضا دوباره بارگذاری کنید. در پایان فرم توسط کارشناس اتاق ارزیابی شده و در صورت تأیید وارد مرحله‌ بعد می شود.

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 12

8- مرحله هشتم:

مشخصات ثبتی: در این مرحله اطلاعات مربوط به اظهارنامه‌ ثبت شرکت در دفاتر بازرگانی و میزان سرمایه ثبت شده باید تکمیل شوند.

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 13

9- مرحله نهم:

مدیران و سهامداران: در این مرحله از مراحل دریافت کارت بازرگانی شرکتی باید اطلاعات هویتی اعضای هیئت مدیره و سهامداران شرکت به همراه ذکر سمت و درصد سهام آنها در شرکت در فیلدهای مربوط تکمیل شود. لازم به ذکر است که در انتها برای هریک از اعضا دکمه‌ ذخیره فراموش نشود. همچنین در این فرم باید حداقل یک عضو به عنوان صاحب حق امضا معرفی شده و پس از تکمیل اطلاعات مربوط به آن شخص روی دکمه‌ اضافه کلیک نمایید.

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 14
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 15
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 16

10- مرحله دهم:

رشته فعالیت: در این مرحله با توجه به رشته فعالیت شرکت که برای انجام آن درخواست کارت بازرگانی داده اید باید گزینه های مورد نظر را انتخاب نمایید. گزینه های انتخابی باید بر اساس فعالیت شرکت در حوزه‌ واردات یا صادرات انتخاب شوند. در صورتی که فعالیت شرکت صادرات است، باید گزینه‌«فقط صادرات» انتخاب شود و اگر فعالیت شرکت واردات باشد، باید حداکثر سه مورد از گزینه های نوشته شده انتخاب شوند.

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 17

11- مرحله یازدهم:

مشخصات کسب ‌وکار: اطلاعات این مرحله مربوط به موضوع فعالیت شرکت بوده که تکمیل آن اختیاری است. اطلاعاتی مانند نوع فعالیت شرکت، عضویت در اتحادیه ها و انجمن های کسب و کار، عضویت در اتاق های مشترک ایران و سایر کشورهای خارجه و اطلاعات مربوط به صادرات و واردات و فروش کالا ها. البته همان طور که گفتیم وارد کردن این اطلاعات صرفا جهت شناخت بهتر کسب و کار شماست و تکمیل کردن تمام اطلاعات مورد نیاز در این مرحله کاملا اختیاری است.

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 18
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 19
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 20
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 21

12- مرحله دوازدهم:

پیوست مدارک: در این مرحله باید کلیه‌ مدارک جهت صدور کارت بازرگانی شرکت بارگذاری شوند. تعدادی از مدارک، فرم های مرحله‌ هفتم هستند که پس از چاپ، تکمیل نموده و اسکن آنها در این مرحله بارگذاری می شوند. تعداد دیگری از این مدارک، مربوط به مدیرعامل یا سایر مدارک شرکت است.

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 22

در این قسمت باید مدارک مربوط به دریافت کارت بازرگانی بارگزاری شود برای دیدن مدارک کلیک کنید ( مدارک دریافت کارت بازرگانی )

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 23

در این قسمت باید مدارک مربوط به دارنده ی کارت بازرگانی (مدیرعامل شرکت) بارگزاری شود برای دیدن مدارک کلیک کنید ( مدارک دارنده ی کارت بازرگانی )

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 24

در این قسمت نیز مدارک مربوط به اسناد ثبتی بارگزاری می شود شما می توانید برای دیدن مدارک اسناد ثبتی روی لینک مقابل کلیک کنید ( اسناد ثبتی )

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 25

در این قسمت باید مدارک مربوط به اسناد ملک (مربوط به دفتر مرکزی شرکت) بارگزاری شود برای دیدن مدارک لازم روی لینک مقابل کلیک کنید (اسناد ملک (مربوط دفتر مرکزی شرکت) )

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 26

در ادامه باید مدارک مربوط به مدارک سایر نهادها (مختص تولیدی‌ها و برای بارگذاری مجوز تولید) بارگذاری شود. این مدارک شامل مجوز تولید می باشد.

نکته: اگر در مراحل قبل محلی برای بارگذاری برخی مدارک پیش‌بینی نشده باشد، در این قسمت قابل بارگذاری است. مدارک مرتبط با اصلاحیه‌ آیین نامه‌ اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات (مرتبط با کد اقتصادی شرکت)

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 27
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 28
مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 29

13- مرحله سیزدهم:

تأیید نهایی: در این مرحله اطلاعات کلی شرکت و مدارک بارگذاری شده قابل رویت هستند. سامانه‌ ثبت نام هوشمند بر مبنای مدرک تحصیلی وارد شده در سایت، دوره‌ آموزش مورد نیاز متقاضی را تعیین می‌کند. همچنین یک کد اعتبارسنجی برای پست الکترونیک و تلفن همراه مدیرعامل ارسال می گردد که باید در فرم مربوطه وارد شود. در انتهای این صفحه کادری برای نوشتن توضیحات اضافه در نظر گرفته شده است که در صورت لزوم باید توسط متقاضی تکمیل شود.

بعد از تکمیل فرم، وضعیت پرونده از طریق همین سیستم قابل مشاهده و پیگیری است.

مراحل دریافت کارت بازرگانی مرحله 30

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Open chat
1
سلام،
اگر سوالی دارید بفرمایید؟
گروه ثبت بازرگان حلال مسائل ثبت شرکت‌های شماست.
(در صورت عدم پاسخگویی می‌توانید با شماره تلفن همراه:09391131818 از طریق واتس‌اپ با کارشناس ارشد در تماس باشید).