تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

تنظیم و تدوین انواع صورتجلسات تغییرات شرکت

خانه > ثبت شرکت  > ثبت تغییرات شرکت > تنظیم و تدوین انواع صورتجلسات تغییرات شرکت

تنظیم و تدوین انواع صورتجلسات تغییرات شرکت –  تنظیم صورتجلسه تغییرات

تنظیم و تدوین انواع صورتجلسات تغییرات شرکت

جهت ایجاد دگرگونی و اجرای ایده ها در شرکت ها ، ضوابط مشخصی برای اجرا و یا به عبارتی اعمال آن نوع تحول به شکل رسمی وجود دارد که در قالب و تنظیم و تنظیم تغییرات شرکت ها اجرا می گردد.
ثبت همه ی گونه های تغییرات شرکت ها با به ثبت رسیدن در سیستم اداره ثبت شرکت ها به انضمام تنظیم و تدوین صورتجلسه انجام خواهد پذیرفت.
تغییراتی هم هستند که فقط درحیطه ی صلاحدید مجمع عمومی فوق العاده و برخی درحوزه ی صلاحیت مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده می باشد. مدنظر داشته باشید مجامع فقط با حضور سهامداران رسمیت می یابد با حضور اکثریت هم به شرط دادن آگهی دعوت میسر می باشد.

تنظیم و تدوین انواع صورتجلسات تغییرات شرکت

در اکثریت موارد ثبت تغییرات درشرکت می توان به ثبت تغییرات آدرس ، ثبت تغییرات حق امضا ،ثبت تغییرات نقل و انتقال سهام درشرکت های سهامی، ثبت تغییرات ورود و خروج در شرکت های محدود ، ثبت تغییرات افزایش و کاهش سرمایه ، ثبت تغییرات تعیین اعضای هیات مدیره و انحلال و نام برد. درکاهش سرمایه تغییرات می بایست توجه داشت کاهش سرمایه به دو صورت مجزا صورت می پذیرد؛ کاهش اجباری سرمایه لایحه اصلاحی و کاهش اختیاری که با رای دادگاه انجام می پذیرد.

جهت ثبت افزایش سرمایه در شرکت های سهامی بازرسین می بایست اعتبار داشته باشند تا بتوان مبلغ سرمایه را بالا برد. در افزایش سرمایه درشرکت های سهامی بازرسین اعم از بازرس اصلی وبازرس علی البدل می بایست گزارش توجیهی خود را درمورد افزایش سرمایه و عملی شدن آن ارائه دهند.

نکته بسیارمهم در ثبت تغییرات شرکت از نوع ” افزایش سرمایه” این است که ؛ افزایش سرمایه صرفاً در حیطه اختیارات مجمع عمومی فوق العاده می باشد و اساسنامه شرکت نمی تواند متضمن اختیار افزایش سرمایه برای هیات مدیره باشد. صرفا هیات مدیره وظیفه عملی نمودن ثبت افزایش سرمایه مکلف می باشند.

تغییر نام شرکت: هرنامی قابل ثبت می باشد به شرطی که آن نام دارای ریشه فارسی باشد و در اداره ثبت شرکت ها پیش از این به ثبت نرسیده باشد حتی اگر این نام تک سیلابی باشد. پس صرف ثبت یک نام در اداره ثبت شرکتها یک یا دو یا سه سیلابی بودن آن نیست بلکه فقط ثبت نبودن آن در اداره ثبت شرکت ها می باشد.برای انتخاب نام برای اینکه سهولت بیشتری داشته باشید بایستی از اسامی سه سیلابی همراه با اسم خاص استفاده نمایید و درنظر داشته باشید اسامی مانند بازرگانی صنعتی- تجارت و… شامل اسم خاص نمی باشند و صرفا تعریف شرکت می باشند

شرکت هایی با مسئولیت محدود

در مورد شرکتهای مسولیت محدود ورود و خروج اعضا نیاز به گواهی مالیاتی ندارد مگر نقل و انتقال سهم الشرکه بین خودشان بخواهد صورت بگیرد که دراین صورت می بایست بواسطه دفاتر اسناد رسمی به شکل رسمی و با گواهی نقل و انتقال و پرداخت مالیات مربوطه صورت گیرد. درارتباط با شرکت های سهامی برای تغییرات نقل و انتقال گواهی نقل و انتقال گرفتن مفاصا از اداره دارایی الزامی می باشد.
نکته مهم این است که داشتن سهام بی نام و یا بانام در پرداخت مالیات نقل و انتقال متفاوت نیست و صاحبان هر دونوع سهام بایستی مالیات 4 درصد نقل و انتقال را پرداخت کنند.
در ارتباط با به ثبت رساندن تغییرات شرکت نقل و انتقال سهام این نکته که نداشتن گواهی مالیاتی نقل و انتقال باعث عدم ثبت آگهی میشود و درصورت داشتن گواهی نقل و انتقال آگهی مربوطه توسط اداره ثبت شرکت ها به صورت آگهی می باشد.
در نظر داشته باشید تنظیم تغییرات شرکت مواد از موارد داخلی شرکتهای سهامی می باشد که از موارد آگهی اعلامی نمی باشد و صرفا آگهی هیات مدیره پس از نقل و انتقال و یا لیست سهامداران ملاک آگهی مربوطه می باشد. برای ثبت تغییرات شرکت های دارای مجوز از نهادهای مختلف باید ضمن اخذ گواهی”مجوز” مربوطه از سازمان و یا نهاد مربوطه ، صورتجلسات ممهور به مهر تایید مجوز بشود و همراه با اصل مجوز به اداره ثبت شرکتها ارسال گرد

کلیه ی حقوق متعلق به ثبت بازرگان است