تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

ثبت شرکت در سوئد

خانه > دسته‌بندی نشده  > ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

در این مطلب طریقه ثبت شرکت در سوئد ، شرایط ثبت شرکت در سوئد ، هزینه ثبت شرکت در سوئد ، مشکلات ثبت شرکت در سوئد ، انواع ثبت شرکت در سوئد ، مراحل ثبت شرکت در سوئد ، قوانین ثبت شرکت در سوئد را کاملا شرح می‌دهیم

تشکیل شرکت در سوئد

تشکیل شرکت در سوئد بسیار ساده است زیرا تیم حقوقی ما برای تهیه سریع کار در سوئد از تمام اسناد و مدارک لازم را برای شما تهیه می کند. دفتر بازرگان ما طیف گسترده ای از خدمات شرکتی متناسب با نیاز شما را ارائه می دهد. ما می توانیم با ارائه کلیه خدمات تجاری مورد نیاز ، راه حل کلید در دست برای شما فراهم کنیم.

 

چگونه می توانیم از شما در شروع کار در سوئد حمایت کنیم:

راه اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود جدید ، از جمله شرکت های جدید طبقه بندی شده آماده تجارت ثبت مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات و اتحادیه های صنفی ، از جمله حسابداری و گزارش های مداوم

آدرس دفتر ثبت شده ، نماینده ثبت شده و خدمات نماینده محلی ، پشتیبانی بانکی

بیشترین زمان و هزینه مقرون به صرفه برای ثبت شرکت ، خرید یک شرکت طبقه بندی جدید است که می تواند کاملاً از راه دور انجام شود و بدون نیاز به سفر به سوئد. فرآیند تأسیس جایگزین توسط خود به دلیل نیازهای مختلف (به عنوان مثال پرداخت سرمایه سهم) برای افراد غیر مقیم یک چالش است.

از این رو ، در بیشتر موارد ، غیر مقیم سوئد برای جلوگیری از بوروکراسی ، خود را برای جلوگیری از بوروکراسی انتخاب می کنند زیرا ما قبلاً از تمام مقدمات و الزامات مراقبت کرده ایم. با این حال ، ما در صورت درخواست به ترکیبات جدید کمک می کنیم. ما به شما کمک خواهیم کرد که مطابق اهداف خود بهترین روش را انتخاب کنید. قیمت گذاری شرکت سوئدی از 1980 یورو شروع می شود ، برای اطلاعات بیشتر  با ما برای ارزیابی پرونده رایگان و قیمت دقیق قیمت با ما تماس بگیرید »

راه اندازی شرکت در سوئد و هزینه ثبت شرکت در سوئد

ما به صدها مشاغل برای راه اندازی در سوئد کمک کرده ایم. ما بسته های راه دور از راه دور و با هزینه کارآمد و بدون نیاز به سفر را ارائه می دهیم. قیمت ما برای تشکیل شرکت در سوئد  بسیار مناسب و به صرفه است شروع می شود.

انواع ثبت شرکت در سوئد

شرکت با مسئولیت محدود در سوئد

شرکت با مسئولیت محدود سوئد (Aktiebolag یا AB به زبان سوئدی) رایج ترین است شکل تجارت در سوئد. شرکتهای جدید با مسئولیت محدود با ثبت نام فعال و فعالیت قبلی در رجیستری ثبت می شوند

– در بعضی موارد ما نیز مطابق سفارش یا پشتیبانی شما در فرآیند تأسیس ، در صورت تمایل ، شرکت جدید را به صورت اختصاصی ایجاد می کنیم.

شرکت های طبقه بندی سوئدی ما با ضمانت ترازنامه 100٪ تمیز و پرداخت سرمایه کل سهم 25،000 SEK (تقریبا 2500 یورو) ثبت شده ارائه می دهند. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید نام تجاری مورد نظر خود را برای شرکت انتخاب کنید.

راه اندازی یک شرکت محدود در سوئد دارای شرایط خاصی برای اقامت(ثبت شرکت و اقامت در سوئد) است زیرا محدودیت هایی برای اعضای هیئت مدیره مدیریت در خارج از منطقه اقتصادی اروپا وجود دارد.. علاوه بر این ، در صورت عدم حضور ساکنین سوئدی در هیئت مدیره ، باید یک عامل ثبت شده محلی با کد شناسایی سوئدی منصوب شود. ما می توانیم کلیه خدمات لازم را ارائه دهیم و راه حل خاصی را برای پروژه شما تهیه خواهیم کرد.

راه اندازی شرکت سوئدی را می توان کاملاً از راه دور و بدون مسافرت انجام داد.

از طرف دیگر ، شما همچنین از برنامه ریزی قرار ملاقات در دفتر ما برای امضای اسناد استقبال می کنید. ما بسته کامل اسناد قانونی را آماده می کنیم و کلیه برنامه ها را از طرف شما ارسال می‌کنیم ، ما فقط امضای شما را درخواست می کنیم . پس از پردازش رجیستری ، کلیه تغییرات را پردازش می کنیم ، مستندات کامل قانونی را برای شما ارسال می کنیم. معمولاً 5-10 روز کاری طول می کشد تا رجیستری پایگاه داده خود را به روز کند تا عضو (ها) هیئت مدیره و اطلاعات جدید شرکت را نشان دهد. این می تواند بسته به حجم کار مقامات دولتی محلی ، 2-4 هفته دیگر برای ثبت نام های مالیاتی نظیر مالیات بر ارزش افزوده و ثبت مالیات در نظر بگیرد.

قوانین ثبت شرکت و خدمات شرکت در سوئد

ما طیف کاملی از خدمات سازمانی در سوئد شامل تشکل های شرکت ، ثبت مالیات بر ارزش افزوده و مالیات ، مشاوره حقوقی و مالیاتی ، دفتر ثبت شده مجازی ، حسابداری و حقوق و دستمزد ، مشاوره در زمینه عضویت در اتحادیه های صنفی  ، طریقه ثبت شرکت در سوئد ، صدور مجوز و پشتیبانی از افتتاح حساب بانکی را ارائه می دهیم.

هزینه ثبت شرکت در سوئد

خدمات دفتر مجازی ما برای شرکتهایی که به دفتر فیزیکی در سوئد احتیاج ندارند ، یک راه حل انعطاف پذیر است. آدرس حقوقی ما برای ثبت نام در رجیستری تجاری و به عنوان آدرس اداری برای شرکت برای دریافت هزینه پست استفاده می شود.

 نامه ارسال شده به شرکت شما از طریق پست الکترونیکی (کپی اسکن شده) یا از طریق نامه منظم در صورت درخواست برای شما ارسال می شود. همچنین می توانیم شماره تلفن و نمابر محلی و همچنین یک نام دامنه محلی را با میزبانی وب برای شرکت شما تنظیم کنیم.

واحد حسابداری ما می تواند از همه حسابداری شرکت سوئدی شما مراقبت کند و همچنین در مورد سؤالات مالی و مالیاتی مشورت کند. هزینه ماهانه حسابداری بستگی به مشخصات شرکت(انواع ثبت شرکت در سوئد) ، به عنوان مثال به تعداد معاملات و محاسبات حقوق و دستمزد دارد. صورتهای مالی باید سالانه ارائه شود در حالی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و اظهارنامه مالیات اجتماعی باید به صورت سه ماهه ارائه شود.

 

ما با چندین بانک کار می کنیم (به عنوان مثال Swedbank ) برای اطمینان از بهینه ترین زمان افتتاح حساب بانکی تجاری برای شرکت شما در سوئد. برای راه اندازی حساب ، یک عضو هیئت مدیره باید در اولین مرحله درخواست برای جلسه حضوری حضوری حضور داشته باشد.

 کارت پرداخت و رمز امنیت بانکی آنلاین در مرحله دوم دریافت می شود. تیم سازگاری ما در انتخاب بهترین بانک برای تجارت شما مشورت می کنند و از طریق فرآیند افتتاح حساب پشتیبانی می کنند.

همچنین امکان باز کردن یک حساب بانکی کاملاً کارآمد با یک شماره حساب IBAN فردی و با کارت پرداخت VISA برای شرکت شما در سوئد ، کاملاً از راه دور از طریق اینترنت و بازدید از آن لازم نیست. ما این گزینه را در مرکز دانش قرار داده ایم: حساب بانکی آنلاین با IBAN و کارت پرداخت

اگر کلیه اعضای هیئت مدیره در خارج از سوئد اقامت داشته باشند ، این شرکت باید در سوئد یک شخص برای تماس با خود داشته باشد که می تواند مکاتبات را با دولت به نمایندگی از شرکت قبول کند.

 این نماینده ( شخص delgivningsbar ) باید با یک شناسه محلی در ثبت نام جمعیت سوئد ثبت شود. عضو تیم ما می تواند برای پر کردن این شرط قانونی منصوب شود.

عضو هیئت مدیره مدیریت ( styrelseledamot ) و عضو هیئت مدیره ( مدیر اجرایی ) یک شرکت محدود سوئدی باید در اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) اقامت داشته باشند. نیمی از اعضای هیئت مدیره شرکت نیز باید در اتحادیه اروپا / EEA اقامت داشته باشند و همین قاعده در مورد اعضای معاون هیئت مدیره نیز اعمال می شود.

 لطفا توجه داشته باشید که الزامات مربوط ب