تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

راه اندازی پنجره واحد شروع کسب و کار

خانه > اخذ مجوز  > راه اندازی پنجره واحد شروع کسب و کار

راه اندازی پنجره واحد شروع کسب و کار

راه اندازی پنجره واحد شروع کسب و کار

راه اندازی پنجره واحد شروع کسب و کار

مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار میگیرد شامل: راه اندازی پنجره واحد شروع کسب و کار ، اخذ گواهی عدم سوء پیشینه بصورت الکترونیکی در شاخص شروع کسب و کار ، یکسان شدن مراحل تکمیل اطلاعات مالیاتی وثبت نام مالیات بر ارزش افزوده اشخاص حقوقی و پرداخت حق التمبر مالیاتی در شاخص شروع کسب و کار ، ثبت نام بیمه تامین اجتماعی کارکنان اشخاص حقوقی و اخذ کد کارگاهی در شاخص شروع کسب و کار ، راه اندازی سامانه شروع کسب و کار

با توجه به تکالیف قانونی و برای  وبرای تسریع و سهیل متقاضیان و فعالان کسب و کار و مشاغل اقتصادی و ثبت شرکت  و همچنین بر اساس قانون رفع موانع تولید، آئین نامه ها و دستورالعمل های مصوب ابلاغی از جمله دستورالعمل حمایت از سیاست های اقتصاد مقاومتی مصوب مقام عالی ریاست محترم قوه قضائیه ، موضوع بهبود فضای کسب و کار در صدر تکالیف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قرار گرفته است.

که از الزامات آن ایجاد سهولت و تسریع در فرایندهای ثبت اشخاص حقوقی می باشد.

لازم به ذکر است سازمان ثبت در سنوات اخیر در چارچوب سیاست های کلان نظام همواره فارغ از ایجاد سهولت در ثبت انواع شرکت ها و موسسات غیر تجاری با الکترونیکی نمودن فرایندها و ارتباط برخط با اکثر بانک های اطلاعاتی پایه کشور اقدامات موثری بعمل آورده است وبر همین مبنا :

  • دسترسی به آخرین وضعیت شرکت های ثبت شده
  • دسترسی برخط به اطلاعات پلمب دفاتر قانونی
  • آخرین وضعیت مالیاتی مودیان
  • گواهی عدم سوء پیشینه موثر
  • ثبت نام بیمه تامین اجتماعی کارگران در وزارت کار (راه اندازی پنجره واحد شروع کسب و کار)
  • اخذ کد کارگاه … بصورت خودکار از طریق پنجره واحد جهت دستگاه های متولی بشرح ذیل فراهم آورده است :

 اخذ گواهی عدم سوء پیشینه بصورت الکترونیکی در شاخص شروع کسب و کار

در اجرای تکلیف قانونی بند ب ماده 2 تصویبنامه شماره 53079/23110  مورخ  1396/03/01

هیئت وزیران

وزارت دادگستری

پلیس جمهوری اسلامی ایران

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

در جهت ایجاد سامانه برخط اخذ گواهی عدم سوء پیشینه ، نسبت به پیاده سازی این سرویس اقدام و بر مبنای بانک اطلاعاتی نیروی انتظامی امکان تشخیص دارندگان سوء پیشینه کیفری میسر شده است که هم اکنون با اجرایی نمودن استعلام برخط ، نیازی به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه توسط متقاضی در زمان تاسیس شرکت نمی باشد.

اخذ گواهی عدم سوء پیشینه بصورت الکترونیکی

یکسان شدن مراحل تکمیل اطلاعات مالیاتی و در شاخص شروع کسب و کار

در اجرای تبصره 3 ماده 177 قانون مالیات های مستقیم افرادی که برای ثبت شرکت به سامانه اداره ثبت شرکت ها مراجعه می کنند و تقاضای ثبت شرکت و دریافت شناسه ملی می نمایند.

ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده اشخاص حقوقی راه اندازی سامانه شروع کسب و کار

همزمان در نظام مالیاتی نیز پیش ثبت نام می شوند. در این راستا سرویس تبادل اطلاعات بین سازمان امور مالیاتی و سازمان ثبت اسناد برقرار گردیده است و 18 مورد اطلاعاتی مورد نیاز پیش ثبت نام از طریق سرویس مذکور به سازمان امور مالیاتی ارسال می گردد و همزمان کد رهگیری ثبت نام برای سازمان ثبت اسناد در جهت تائید اقدام فوق ارسال می گردد و متقاضی از این اقدام مطلع می گردد.

پرداخت حق التمبر مالیاتی در راه اندازی پنجره واحد شروع کسب و کار

همچنین در اجرای قانون اجرای مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387( اصلاحی ) ، مودیان با پیش ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیکی پس از اعتبار سنجی اطلاعات ثبت شده (ناشی از مرحله قبل)، اطلاعات پیش ثبت نام در سامانه مالیات بر افزوده نیز ثبت می گردد. و با همان نام کاربری و کلمه عبور ارائه شده، مودی می تواند هم در بخش عملکرد و هم در بخش مالیات بر ارزش افزوده، اقدامات بعدی را انجام دهد.

بنابراین انجام الکترونیکی اقدامات این مرحله بصورت پیش ثبت نام همزمان با ثبت شرکت صورت گرفته و متقاضی می تواند کد رهگیری تولید شده از این اقدام را در جهت پیگیری فرآیند این مرحله دریافت نماید.

از طرف دیگر در اجرای ماده 48 قانون مالیات های مستقیم با تاسیس یک شرکت بصورت خودکار و اتوماتیک بر اساس سرمایه اعلام شده شرکت و بر اساس مبادله اطلاعات الکترونیکی که با سازمان امور مالیاتی صورت گرفته بلافاصله کد پیگیری جهت پرداخت هزینه قانونی (نیم در هزار موضوع ماده 48 قانون اصلاحیه مالیات های مستقیم) تولید و متقاضی می تواند از طریق لینک پیش بینی شده در سامانه جامع ثبت شرکت ها نسبت به پرداخت این هزینه اقدام نماید.

بنابراین نه تنها نیازی به مراجعه حضوری متقاضی جهت محاسبه این مبلغ به سازمان امور مالیاتی وجود ندارد، بلکه اساسا” مراجعه ای نیز جهت پرداخت به بانک های عامل در این فرآیند پیش بینی نشده است و پرداخت به صورت آنلاین صورت می گیرد

ثبت نام بیمه تامین اجتماعی کارکنان اشخاص حقوقی و اخذ کد کارگاهی در شاخص شروع کسب و کار

در اجرای تکالیف قانونی بند الف ماده 2 تصویبنامه 53079/23110  مورخ  1396/03/01  هیات وزیران با عطف توجه به ارتباط الکترونیکی ایجاد شده با سازمان تامین اجتماعی:

همزمان با تاسیس شرکت ،  اطلاعات شرکت اعم از مدیران و شرکای شرکت و … بصورت وب سرویس به سازمان تامین اجتماعی ارسال گردیده. متعاقبا” کد کارگاهی اختصاص یافته به شرکت مذکور به اداره ثبت شرکت ها اعلام و متقاضی از آن نیز آگاه می گردد (راه اندازی پنجره واحد شروع کسب و کار).

بنابراین دیگر نیازی به مراجعه حضوری به تامین اجتماعی یا تکمیل اطلاعات مجدد از طریق سامانه تامین اجتماعی وجود ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Open chat
1
سلام،
اگر سوالی دارید بفرمایید؟
گروه ثبت بازرگان حلال مسائل ثبت شرکت‌های شماست.
(در صورت عدم پاسخگویی می‌توانید با شماره تلفن همراه:09391131818 از طریق واتس‌اپ با کارشناس ارشد در تماس باشید).