تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

نحوه استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی

خانه > اخبار  > نحوه استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی

نحوه استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی

نحوه استعلام ممنوع الخروجی

نحوه استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی

در این مطلب موارد زیر مورد بررسی قرار می‌گیرد : نحوه استعلام ممنوع الخروجی افراد ، مراحل استعلام ممنوع الخروجی  ، مدارک مورد نیاز برای استعلام ممنوع الخروجی ،ممنوع الخروج شدن چه مدت طول می کشد ،  ممنوع الخروجی از طریق اجرای مهریه از طریق اسناد رسمی 

با توجه به سردرگمی افراد  برای استعلام ممنوع الخروی و نیز اتلاف وقت با مراجعه حضوری مسئولان را به این فکر واداشت که استعلام را به صورت اینترنتی انجام داد.

توجه داشته باشید که استعلام ممنوع الخروجی هیچ گونه هزینه ای ندارد.

نحوه استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی

ما در این مقاله سعی می‌کنیم مدارک و هزینه مورد نیاز برای استعلام ممنوع الخروجی را شرح می‌دهیم که بدون هیچ گونه مشکل ، هزینه و اتلاف وقتی استعلام ممنوع الخروجی خود را انجام دهید.

چه افردای ممنوع الخروج می‌شوند

افراد معمولا به چهر دلیل ممنوع الخروج میشوند و تنها 5 گروه از افراد برای خروج از مرزهای کشور دچار مشکل و ممنوع الخروجی می شوند که در زیر به آنها اشاره می کنیم :

  1.  بدهکارانی که به موجب صدور حکم قطعی دادگاه یا صدور اجرائیه در اجرای ثبت سازمان ثبت اسناد و املاک ، بدهی آن‌ها محرز شده است (بدهکاران قطعی مالیاتی ).
  2.  افرادی که به خاطر تکدی ، ولگردی ، سرقت ، کلاهبرداری در خارج از ایران دارای سوء شهرت شده باشند .
  3. افرادی که مسافرت آنها به خارج از کشور به تشخیص مقامات قضایی مخالف مصالح جمهوری اسلامی کشورمان ایران باشد ، کسانی که به موجب اعلام کتبی مقامات قصایی اجازه خروج از کشور را ندارند .
  4. افرادی که اخذ گذرنامه و خروج از کشور آنها به اراده فرد دیگری مانند ( پدر، شوهر و…) محول شده است اجازه ندارند از کشور خارج شوند .

ممنوع الخروجی از طریق اجرای مهریه از طریق اسناد رسمی

در برخی موارد زن برای دریافت مهریه از طریق اداره ثبت اسناد و املاک مبادرت به صدور اجراییه می‌کند و پس از ابلاغ اجراییه به شوهر، زن می‌تواند نسبت به بازداشت اموال منقول و غیر منقول وی اقدام کند.

اما در برخی موارد زن به اموال همسر دسترسی ندارد و نمی‌تواند برای وصول مهریه، مالی را معرفی کند و مرد نیز از معرفی اموال خود به منظور پرداخت بدهی خودداری می‌کند که در این مواقع زن می‌تواند تقاضای ممنوع‌ الخروجی او را از دادگاه بخواهد تا از خروج شوهر از کشور به قصد پرداخت نکردن مهریه جلوگیری شود

ممنوع الخروج شدن چه مدت طول می کشد

برای استعلام ممنوع الخروجی سازمان ثبت اسناد و املاک باید مراحل زیر را انجام دهید :

اول باید وارد سایت exitban.ssaa.ir (سازمان ثبت اسناد و املاک)شوید.

و فرمی که مشاهده میکنید را پر کنید

مدارک مورد دنیاز برای استعلام ممنوع الخروجی :

  • نام
  • نام خانوادگی
  • نام پدر
  • تاریخ تولد
  • شماره شناسنامه
  • کد ملی

استعلام ممنوع الخروجی

البته باید به این نکته توجه داشت که

استعلام فوری ممنوع ‌الخروجی افراد در این سایت صرفا براساس پرونده اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است و برای اطلاع از وضعیت ممنوع الخروجی کیفری و …  باید به به سایت ثنا مراجعه کرد مراجعه کرد.

ممنوع الخروج شدن چه مدت طول می کشد

به موجب ماده ۱۳۳ قانون آیین دادرسی کیفری با توجه به اهمیت و دلایل جرم فرد ، دادگاه این امکان را دارد که قرار عدم خروج متهم از کشور را صادر نماید و ضمنا مدت اعتبار این قرار ۶ ماه یکبار در نظر گرفته شده است ، اما بر طبق صلاحدید دادگاه این اعتبار می ‌تواند هر ۶ ماه یکبار مجدد تمدید شود و در ضمن توجه داشته باشید که این قرار پس از ابلاغ ظرف ۲۰ روز در دادگاه تجدید نظر استان مورد نظرتان قابل اعتراض می باشد و این در حالی است که در صورت فسخ قرار توسط مرجع صادر کننده یا نقض آن توسط مرجع تجدید نظر یا صدور قرار منع پیگرد یا موقوفی تعقیب یا برائت متهم ، دادگاه بدوی مکلف است موضوع را بلافاصله به مراجع ذیربط اطلاع رسانی نماید تا نسبت به رفع ممنوع الخروجی فرد اقدام گردد .

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید