تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

اخذ گواهینامه HSE

خانه > اخذ مجوز  > اخذ گواهینامه HSE

اخذ گواهینامه HSE

اخذ گواهینامه HSE

اخذ گواهینامه HSE

مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار میگیرد شامل : اخذ گواهینامه HSE ، مزایای گواهینامه HSE ، صدور گواهینامه HSE چیست ، گواهینامه  HSE  توسط چه شرکتهایی اخذ میگردد ؟ ، شرایط ، مدارک و هزینه دریافت استاندارد HSE ، گواهینامه سلامت کارکنان

مدرک  HSE   چیست ؟

HSE به مقوله حفاظت فردی کارکنان کارگاه هنگام کار استفاده صحیح از ابزار ایمنی بهداشت فردی کارگران هنگام کار همچنین رعایت اصول حفظ محیط زیست جهت ضربه نزدن بمحیط زیست پیرامون کارگاه میباشد بنابراین متقاضی اخذ گواهی نامه   HSE   میبایست شرایطی فراهم آورد ک کارگران بتوانند حین کار ب محیط زیست اسیب نرسانند همچنین شرایط ایمنی ، بهداشت کارگران فراهم باشد چنانچه استاندارد   HSE    پیاده سازی شده باشد همچنین الزامات ایمنی بهداشت حفاظت محیط زیست پیاده سازی شده باشد.

متقاضی میتواند مدرک  HSE  اخذ نماید پس متقاضیان اخذ گواهینامه  HSE   میبایست شرایط استاندارد الزامات  HSE  ر افراهم بیاورند شرایط همانند تهیه همچنین استقرار وسایل بهداشتی شامل جعبه کمکهای اولیه مستقر د رمکان قابل دسترسی جهت استفاده کارگران درمواقع ضرورت ، تهیه همچنین استقرار وسایل ایمنی همانند کبسول اتش نشانی مورد نیاز و… معمولا متقاضیان دنبال اخذ  HSEPLAN  میباشند ک میبایست توسط نیروی ایمنی شرکت طرح  HSEPLAN    نوشته شود

مدرک  HSEPLAN    کاملا متفاوت از اخذ مدرک  HSE  بوده  HSEPLAN درمورد استفاده ابزار ایمنی همچنین بهداشت ومحافظت ا زمحیط زیست محل استقرار همچنین نحوه صحیح استفاده ابزار صحبت میکند منتها  HSE    میبایست الزامات پیاده سازی گردد درمورد  HSEPLAN د رسایت  WWW.IRANGOVAH.IR    توضیح داده شده

گواهینامه  HSE   فرق میکند با گواهی تعیین صلاحیت ایمنی پیمانکاران حتی گواهی نامه مجوز اداره کار متقاضیان اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ویا گواهینامه مجوز اداره کار به اشتباه گواهینامه HSE میخوانند درصورتیکه گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران توسط وزارت تعاون صادر میگردد همچنین مدرک  HSE   توسط مراکز صدور گواهی نامه ایزو صادر میگردد درهرصورت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران هم توسط مرکز ایران گواه مشاوره همچنین اخذ میگردد .

گواهینامه  HSE  توسط چه شرکتهایی اخذ میگردد ؟

گواهی نامه  HSE   مدرک  HSE  توسط موسسات همچنین شرکتهای پیمانکاری درحوزه نفت و گاز ، پتروشیمی ، فضای سبز همچنین شرکتهای خدماتی بدنبال اخذ گواهینامه  HSE  میباشند(گواهینامه سلامت کارکنان) .

دقیقاً صدور گواهینامه HSE چیست؟ (و چرا به آن نیاز دارم؟)

برنامه های آموزشی بهداشت ، ایمنی و محیط زیست – HSE – به رفع مشکلات ایمنی محل کار کمک می کند. این جنبه ها هم بر رفاه و سلامت کارگران تأثیر می گذارد.

این برنامه ها به طور خاص برای کمک به جلوگیری از آسیب یا آسیب به مردم ، محیط زیست و اموال طراحی شده اند.

علاوه بر این ، اعتقاد بر این است که ایمنی در محل کار مسئولیت اساسی هر کسب و کار یا سازمانی است. ممکن است تعجب کنید چرا؟

سه چیز اساسی می تواند بارهای اجتماعی و مالی کسب و کار شما را افزایش دهد. شامل:

آسیب های ناشی از کار

بیماری ها

فوتی ها

گواهینامه های HSE برای افراد و سازمان ها بخشی اساسی در تأمین امنیت و رفاه کارکنان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این گواهینامه ها و دلیل سودمند بودن آنها در زیر به مطالعه ادامه دهید.

گواهینامه HSE چیست؟

HSE شامل روش ها ، فرایندها و مقررات لازم برای محافظت از مردم ، کارگران و محیط زیست در برابر آسیب است. گواهینامه HSE برای مدیریت و کارکنان آموزش های خاصی را ارائه می دهد که این محافظت را تضمین می کند.

چندین  دوره صدور گواهینامه HSE را  می توان بر اساس صنعت و شغل مورد نظر انتخاب کرد.

مزایای ارائه شده توسط گواهینامه HSE

صدور گواهینامه HSE مجموعه ای از مزایا را برای مشاغل ، سازمان ها و افراد فراهم می کند. برخی از مزایای اصلی ارائه شده در اینجا به تفصیل آورده شده است.

بار اقتصادی را کاهش داد

بازده مالی سرمایه گذاری یکی از جذاب ترین انگیزه ها برای استفاده از برنامه های HSE است. کاهش بار اقتصادی غالباً هدف و نتیجه منافع دیگر است. کارفرمایانی که علاقه زیادی به سلامت و ایمنی محیط کار دارند منافع صرفه جویی در هزینه را نیز می بینند.

این صرفه جویی در هزینه ها از چند طریق دیده می شود. برخی از متداولترین پس اندازها عبارتند از(شرایط ، مدارک و هزینه دریافت استاندارد HSE):

هزینه های درمانی

هزینه های جبران خسارت کارگران

هزینه های اداری

اجتناب از جریمه هایی که به دلیل تخلفات و مجازات های OSHA اتفاق می افتد
ثابت شده است که این عوامل تأثیر هم افزایی در بهبود خط تولید شرکت دارند.

شرایط ، مدارک و هزینه دریافت استاندارد HSE

کاهش در بیماری ها ، آسیب ها و تلفات با اخذ گواهینامه HSE

یک عامل وجود دارد که برای اطمینان از بازدهی مالی سرمایه گذاری از اجرای برنامه های HSE بسیار مهم است. این شامل کاهش بیماری ها ، جراحات و مرگ و میرها است. این شرایط از نظر انسانی و مالی از نظر اقتصادی مشکل ساز هستند.(شرایط ، مدارک و هزینه دریافت استاندارد HSE)

این هزینه در سال 200 میلیارد دلار  برای جامعه تخمین زده  می شود. همچنین اعتقاد بر این است که مشاغل سالانه 170 میلیارد دلار صرف هزینه های مربوط به بیماری های شغلی و جراحات می کنند.

این به ویژه قابل توجه است زیرا این هزینه ها از سود شرکت حاصل می شود. چیزی که مشکل را افزایش می دهد افزایش هزینه های بیمه خسارت کارگران است که به طور مداوم در حال افزایش است.

بهره وری و روحیه کارکنان بهبود یافته است(گواهینامه سلامت کارکنان)
چندین مزایای صرفه جویی در هزینه وعده داده شده توسط برنامه های HSE وجود دارد. با این حال ، احتیاط می شود كه كارفرمایان تصمیمات خود را بر اساس آنچه كارگرانشان را ایمن نگه می دارد ، نه فقط با انگیزه های مالی ، بنا كنند. به طور خاص ، باید بر  ارزش سرمایه انسانی تأکید شود .

سرمایه انسانی همان چیزی است که کلیه جنبه های فعالیت یک تجارت یا سازمان را هدایت می کند. این شامل همه چیز است ، از طراحی محصول و فناوری گرفته تا شبکه های ارائه خدمات و توزیع.

علاوه بر این ، تحقیقات فعلی ثابت کرده است که رفتار کار ، سلامتی و ارزش سرمایه انسانی با هم مرتبط هستند. این واقعیت نشان می دهد که وضعیت سلامت کارکنان تأثیر مستقیمی بر رفتار کارکنان ، عملکرد در محل کار و حضور در کار دارد.

به زبان ساده ، یک محیط کار سالم و ایمن کارکنان با کیفیت را جذب و حفظ می کند. این مجموعه ای از مزایا را فراهم می کند (شرایط ، مدارک و هزینه دریافت استاندارد HSE)، مانند:

غیبت را کاهش داد

آسیب کمتری

تولید خدمات و محصولات با کیفیت بالاتر

نرخ گردش مالی پایین تر

افزایش روحیه کارمندان

به زبان ساده ، با اجرای این برنامه ها ، کارکنان وقتی سالم و ایمن تر هستند ، از تولید ، رضایت و وفاداری بالاتری برخوردار هستند.

افزایش اعتبار سازمان با اخذ گواهینامه HSE

هر محل کار با رهبری که متمرکز بر ایمنی و سلامتی است ، تمایل به کسب رتبه بندی “مکان مناسب برای کار” دارد. این مکانهای کاری معمولاً با تصویر مثبت تجاری بیشتری جایزه می گیرند.

این به ویژه قابل توجه است زیرا اعتبار شرکت شما ارزش قابل توجهی دارد. به تولید ROI مطلوب و افزایش اعتبار شرکت کمک می کند.

یک سازمان یا شرکت می تواند از شهرت مثبت بهره مند شود. این به این دلیل است که آنها برای کارمندان ، تأمین کنندگان ، سرمایه گذاران و مشتریان به گزینه ای برتر تبدیل می شوند.(گواهینامه سلامت کارکنان)

با گذشت زمان ، می توانید پتانسیل حفظ مشتری و جذب مشتری بالقوه را افزایش دهید. شهرت سازمانی به ویژه برای مشاغل کوچک یا متوسط ​​اهمیت زیادی دارد. این مواردی است که به پیشنهادات دولتی ، ایالتی یا محلی وابسته است یا دارای سوابق ایمنی در این تصمیمات مهم است.

داشتن یک محل کار سالم و ایمن برای هر جامعه سرمایه ای محسوب می شود. این کمک می کند تا فداکاری این شرکت را به کارگران خود نشان دهیم. این کار را در حالی انجام می دهد که ارزش و تصویر برند را افزایش داده و از آن محافظت می کند. به بیان ساده ، این نه تنها به کارفرمایان و کارمندان بلکه به کل منطقه محلی که شرکت در آن یافت شده کمک می کند.

افزایش انطباق با مقررات

آژانس های ایالتی و فدرال در سال های اخیر بیشتر درگیر برنامه های ایمنی و بهداشتی شده اند. رعایت این استانداردها بسیار مهم است زیرا عدم انجام آن می تواند منجر به جریمه و مجازات های دیگر شود.

برخی از کمکها برای تشویق مشاغل جهت تمرکز مجدد بر سلامتی و ایمنی ایجاد شده است. برنامه های فدرال وجود دارد که به موارد زیر کمک می کنند:

تشویق مشاغل برای رعایت بهداشت و ایمنی(گواهینامه سلامت کارکنان)

یک سیستم مدیریتی با استانداردهای تعیین شده ایجاد کنید

ایجاد برنامه های HSE تجاری
هر یک از این عوامل بسیار ارزشمند است و به اطمینان از انطباق مشاغل و سازمان ها کمک می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید