تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

ثبت شرکت بازیافت

خانه > ثبت شرکت  > ثبت شرکت بازیافت

ثبت شرکت بازیافت

ثبت شرکت بازیافت

ثبت شرکت بازیافت

مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار می‌گیرد شامل: نحوه ثبت شرکت بازیافت ، مراحل تاسیس شرکت بازیافت ، مجوز کارگاه بازیافت ، هزینه ثبت شرکت بازیافت

بازیافت تجارت بسیار رقابتی است برای سودآوری شما باید خدماتی را ارائه دهید که مورد تقاضا باشد. از آنجا که بسیاری از شهرها و شهرستانها خدمات بازیافت را برای مواردی مانند کاغذ و شیشه ارائه می دهند ، برای شما بهتر است تمرکز خود را روی مواد دیگری بگذارید که خلاص شدن از آنها برای مردم آسان نیست.

تحقیقات بازار کاملاً ضروری خواهد بود! شما باید تحقیق کنید که چه مشاغل بازیافت از قبل در منطقه شما وجود دارد ، جایی که می توانید مواد را بفروشید و چه مقدار در منطقه شما وجود دارد.

مراحل تاسیس شرکت بازیافت

انواع مختلفی از مشاغل بازیافت وجود دارد. می توانید وسایل خانگی مانند مبلمان و وسایل کار را جمع آوری و مجدد بفروشید ، موادی مانند کاغذ و شیشه را برای فروش به تاسیسات فرآوری جمع آوری کنید ، مواد قابل بازیافت را در محصولات جدید جمع آوری و پردازش کنید یا مواردی را که خلاص شدن از آن برای مصرف کنندگان دشوار است جمع کنید ، مانند قطعات الکترونیکی شکسته شده و آنها را پردازش کنید تا اجزای قابل بازیافت را از بین ببرید.

به خاطر داشته باشید که بازار کالاها بی ثبات است ، به این معنی که میزان سود شما می تواند خیلی سریع تغییر کند. بسته به شرایط فعلی بازار ، میزان مصرف برای مواد مانند فلز و کاغذ می تواند به طرز چشمگیری تغییر کند ، که تأثیر زیادی در خط پایین شما خواهد داشت.

هزینه ثبت شرکت بازیافت

مبلغی که برای شروع کار بازیافت خود نیاز خواهید داشت ، بسته به نوع عملیاتی که قصد دارید انجام دهید بسیار متفاوت خواهد بود. حداقل برای تهیه مجوز ها باید بودجه در نظر بگیرید.

بخاطر داشته باشید که اگر برای شروع این کار شغل خود را رها کنید ، به پول کافی برای ادامه زندگی تا سودآوری تجارت خود احتیاج دارید که ممکن است ماهها یا حتی سالها باشد. سایر هزینه ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

وسایل نقلیه قابل حمل برای بازیافت

فضایی برای ذخیره و / یا فروش مواد قابل بازیافت

دستمزد کارمندان

ماشین آلاتی برای پردازش قابل بازیافت

پول برای پرداخت هزینه بازیافت آنها به مردم

مجوز بازیافت

یک طرح تجاری ایجاد کنید

تمام تحقیقاتی که شما برای برنامه ریزی کسب و کار خود انجام داده اید ، در برنامه ای مشخص گرد هم می آیند ، این یک سند رسمی است که به طور کلی چگونگی توسعه و اداره تجارت خود را بیان می کند. ثبت شرکت بازیافت

برنامه کاری به شما کمک می کند تا با شروع کار خود در مسیر حرکت قرار گیرید. طرح تجاری شما باید شامل بخشهای مفصلی در مورد هر یک از عناوین زیر باشد(نحوه ثبت شرکت بازیافت):

اهداف شرکت شما برای تاسیس شرکت بازیافت

چه محصولات / خدماتی را ارائه می دهید و بازار هدف شما چه کسانی خواهد بود

چگونه شغل شما ساختار یافته و مدیریت می شود

نحوه پردازش مواد و یا فروش محصولات

چه مقدار پول نیاز دارید ، برای چه چیزی نیاز دارید و چه مقدار قرض خواهید گرفت

چه چیزی باعث می شود تجارت شما از رقابت بی نظیر باشد

تجزیه و تحلیل بازار ، از جمله اینکه چقدر رقابت خواهید داشت و تقاضای خدمات شما چقدر است

انتظار دارید چقدر پول بدست آورید

چگونه تجارت خود را به بازار عرضه خواهید کرد(نحوه ثبت شرکت بازیافت)

نوع شرکت تجاری را انتخاب کنید(نوع ثبت شرکت بازیافت)

هنگام شروع یک تجارت ، انواع مختلفی از ساختارهای تجاری برای انتخاب خواهید داشت ، از جمله شرکت با مسئولیت محدود LLC. انتخاب شما به اندازه و دامنه تجارت شما بستگی دارد. به طور کلی ، مشاغل انحصاری بهترین مزایای مالیاتی را دارند .

هر نوع کسب و کار نیاز به ارائه فرم های مختلف دارد(مراحل تاسیس شرکت بازیافت)
اگر مطمئن نیستید ساختار تجاری مناسب شماست ، بهتر است با همکاران ما در موسسه بازرگان تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
قبل از ثبت هرگونه فرم ، در مورد نام کسب و کار خود فکر کنید(ثبت برند).

برای مجوزها اقدام کنید. فقط داشتن پروانه کسب به معنای آمادگی برای فعالیت در شغل خود نیست. نوع مجوزهای شما به نوع مواد جمع آوری شده و پردازش یا عدم فروش آنها به مردم بستگی دارد.اگر در حال استفاده از مواد خطرناک مانند جیوه از طریق لوازم الکترونیکی هستید ، باید تمام قوانین حفاظت از محیط زیست رعایت شود.
بسته به موقعیت مکانی و ماهیت تجارت بازیافت ، ممکن است برای نگرانی های زیست محیطی مانند انتشار هوا و فاضلاب به مجوزهای ویژه ای نیاز داشته باشید.

نحوه ثبت شرکت بازیافت و پسماند

1-حداقل 3 شریک لازم است.

2-حداقل سرمایه اولیه  ثبت شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال ( هزینه ثبت شرکت بازیافت) است

3-حداقل به میزان ۳۵ درصد سرمایه اولیه بایستی در نزد حساب بانکی مرتبط به شرکت سپرده گذاری شود(هزینه ثبت شرکت بازیافت)

4-نام گذاری شرکت

5-تعیین بازرس جهت نظارت بر فعالیت شرکا و امور شرکت

مدارک لازم ثبت شرکت بازیافت و پسماند

1-کپی مدارک شناسایی شرکا و بازرسین شامل ؛ شناسنامه ، کارت ملی و کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای مردها.

2-گواهی عدم سوء پیشینه کیفری (می توانید از طریق پلیس۱۰+ اقدام به اخذ آن نمایی)

3-اساسنامه تعیین شده شرکت

به عنوان نمونه مجوز را شرح می‌دهیم و اگر به مجوز های دیگر نیاز دارید می‌توانید با مشاوران ما در ثبت بازرگان تماس بگیرید.

نحوه ثبت شرکت بازیافت

مجوز
مراحل تاسیس شرکت بازیافت

ماده 1- نظام صنفی (نحوه ثبت شرکت بازیافت)

 قواعد و مقرراتی است که امور مربوط به سازمان، ‌وظایف، ‌اختیارات، حدود و حقوق افراد و واحدهای صنفی را طبق این قانون تعیین ‌می‌کند.

‌ماده 2- فرد صنفی مجوز بازیافت

 هر شخص حقیقی یا حقوقی که در یکی از فعالیت‌های‌ صنفی ‌اعم از تولید، تبدیل، خرید، فروش، توزیع، خدمات و خدمات فنی سرمایه‌گذاری‌کند و به‌ عنوان پیشه‌ور و صاحب حرفه و شغل آزاد، خواه به شخصه یا با مباشرت دیگران ‌محل کسبی دایر یا وسیله کسبی فراهم آورد و تمام یا قسمتی از کالا، محصول یا خدمات ‌خود را به طور مستقیم یا غیرمستقیم و به صورت کلی یا جزئی به مصرف کننده عرضه ‌دارد، فرد صنفی شناخته می‌شود.

تبصره ثبت شرکت بازیافت

صنوفي كه قانون خاص دارند، از شمول اين قانون مستثني مي‌باشند. قانون خاص قانوني است که بر اساس آن نحوه صدور مجوز فعاليت، تنظيم و تنسيق امور واحدهاي ذي‌ربط، نظارت، بازرسي و رسيدگي به تخلفات افراد و واحدهاي تحت پوشش آن به صراحت در متن قانون مربوطه معين مي‌شود.

‌ماده3 – واحد صنفی مجوز بازیافت

 هر واحد اقتصادی که فعالیت آن در محل ثابت یا وسیله‌ سیار باشد و توسط فرد یا افراد صنفی با اخذ پروانه کسب دایر شده باشد، واحد صنفی ‌شناخته می‌شود.

آئین‌نامه‌ اجرائي تعيين صنوف سيار موضوع این ماده ظرف سه ماه از تاريخ لازم‌الاجراء شدن اين قانون توسط اتاق اصناف ايران با همكاري دبيرخانه هيأت ‌عالي نظارت تهيه مي‌شود و پس از تأييد هيأت ‌عالي نظارت به ‌تصويب وزير صنعت، معدن و تجارت مي‌رسد.

ضوابط خاص اتحادیه فلزکاران :

1)