تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

ثبت شرکت

خانه > ثبت شرکت

ثبت شرکت

ثبت شرکت / امروزه کلیه اقدامات بازرگانان با محدودیت‌های قانونی مواجه شده است لذا بازرگان هوشیار قبل از مواجه شدن با این محدودیت های قانونی می بایست ابزار فعالیت تجاری خویش را توأم با ثبت در بستری مناسب مهیا سازد. یکی از اقدامات اصلی برای هر فعالیت تجاری تاسیس شرکت می باشد زیرا عدم تاسیس شرکت می تواند اشخاص را از امتیاز های تعیین شده در قانون محروم سازد.(ثبت موسسه ، راه اندازی شرکت ، تاسیس شرکت )

از سوی دیگر اقتضای کار گروهی برای بهره مند شدن از این امتیازات مستلزم ایجاد شخصیت حقوقی می باشد اگر بخواهیم شرکت را به صورت صریح تعریف نماییم باید گفت که شراکت و شرکت به معنای اجتماع دو نفر یا بیش از آن برای تجارت در کنار یکدیگر می باشد. حال این شرکت می‌تواند در زمینه‌های گوناگونی از جمله تولیدی، بازرگانی و خدماتی باشد که در این خصوص شرکا می بایست در خصوص میزان آورده و میزان مسئولیت های ناشی از آن و همچنین میزان سود حاصل از آن با یکدیگر توافق کامل داشته باشند.

همچنین شرکا می بایست تصمیمات خویش را به رشته تحریر درآورده و تحت عنوان: اوراق شراکت، اساسنامه، شرکت نامه، و تقاضا نامه، به اداره ثبت شرکتها تسلیم و در آن مرجع ثبت نمایند.

فرم درخواست آنلاین و رایگان ثبت شرکت

اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس ‌می‌گیرند

تهران، گاندی جنوبی، خیابان 23، پلاک 13، واحد 3

عضویت در کانال تلگرام ما! Telegram

ثبت شرکت
ثبت شرکت

مسئله ای که در اینجا مطرح می شود این است که اگر شرکت سهامی خاص پس از تشکیل به ثبت نرسد چه وضعیتی خواهد داشت. در مورد شرکت سهامی عام ماده 19 لایحه قانونی 1347 مقرر کرده است که اگر تا شش ماه از تاریخ تسلیم اظهارنامه موضوع ماده 6 لایحه مذکور شرکت به ثبت نرسد، هرکدام از مؤسسان و پذیره نویسان می توانند آورده های خود را مسترد کنند؛ امری که به منزله انحلال شرکت است.

هرگاه مدیران شرکت تا شش ماه از تاریخ ثبت آن را به ثبت نرسانند، شرکت را باید منحل شده تلقی کرد و سهام داران محق خواهند بود مطابق مقررات ماده 19 لایحه قانونی 1347 وجوه پرداختی خود را دریافت کنند. البته، دریافت وجوه از طرف آنان بدین معناست که در مقابل اشخاص ثالث مسئولیتی ندارند.

در واقع، مقررات ماده 23 لایحه قانونی 1347 در مورد سهام داران شرکت سهامی خاص نیز لازم الرعایه است. به موجب این ماده: «مؤسسین شرکت نسبت به کلیه اعمال و اقداماتی که به منظور تأسیس و به ثبت رسانیدن شرکت انجام می دهند مسئولیت تضامنی دارند». در شرکت های سهامی خاص، سهام داران اولیه شرکت مؤسسان شرکت تلقی می شوند.

ثبت انواع مختلفی دارد. در واقع در ثبت شرکت انواع شرکت هایی مثل دانش بنیان، مسئولیت محدود، سهامی خاص و …. وجود دارد که ما در ادامه عناوین و مختصر توضیحاتی را آورده ایم. شما می توانید با کلیک بر روی ادامه مطلب مشروح توضیحات مربوط به هر نوع شرکت را مطالعه نمایید:

ثبت شرکت دانش بنیان

شرکتی است که پس از تولید کالاها و خدمات دانش بنیان یا تولید یک برنامه (برای استارتاپ ها) ، بر اساس آیین نامه هایی مصوب، ارزیابی می شوند و برای مدت محدود از امکانات قانونی بهره مند می شوند. برای ثبت شرکت دانش بنیان ابتدا باید بصورت عادي در اداره کل ثبت شرکت ­ها ثبت شوند و در هنگام ثبت، هيچ تفاوتي بين شرکت­ ‌ها وجود ندارد.

ادامه مطلب
ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص یک شرکت بازرگانی است (هرچند که کار آن شرکت بازرگانی نباشد). شرکت سهامی خاص نه تنها در ایران بلکه در دنیا جزو محبوب ترین شرکت ها