8:45 - 17:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09120250912 - 09120213393

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ثبت شرکت

خانه > ثبت شرکت

ثبت شرکت

تهران، گاندی جنوبی، خیابان 23، پلاک 13، واحد 3

09120213393 - 02188323274

عضویت در کانال تلگرام ما! Telegram

عضویت در کانال اینستاگرام ما! instagram

ثبت شرکت
ثبت شرکت

ثبت شرکت / ثبت موسسه / ثبت انواع شرکت در ثبت بازرگان در سریع ترین زمان

ثبت شرکت

09120213393

ثبت شرکت به چه صورتی است؟!

اگر بخواهیم تشریفات ثبت شرکت سهامی خاص را نسبت به ثبت شرکت سهامی عام خلاصه کنیم باید بگوییم در مورد شرکت سهامی خاص، اولاً تشریفات پذیره نویسی وجود ندارد؛ ثانیاً ورقه تعهد وجود ندارد؛ ثالثاً تشکیل مجمع عمومی مؤسس لازم نیست.

ثبت شرکت سهامی خاص بلافاصله پس از انجام دادن اقدامات مندرج در مبحث اول این بخش به وسیله مؤسسان، تشکیل می شود؛ یعنی امضای اساسنامه، تعهد کلیه سهام و پرداخت مبالغ نقدی لازم، انتخاب مدیران و بازرسان، و قبول سمت کتبی آنان.

اگر چه ثبت شرکت در مرجع ثبت شرکت برای انجام دادن برخی از اقدامات مهم، مانند استفاده از سرمایه شرکت ضروری است(ماده 22 لایحه قانونی 1347)، شخصیت حقوقی شرکت را ایجاد نمی کند؛ چه شرکت قبل از ثبت ایجاد شده است. چون قبلا در مورد مشکلات ناشی از ایجاد شخصیت حقوقی شرکت سهامی قبل از ثبت صحبت کرده ایم، در این باره تکرار سخن نمی کنیم.

مطابق ماده 20 لایحه قانونی 1347 برای ثبت شرکت سهامی خاص کافی است اظهارنامه ای به انضمام مدارک ذیل به مرجع ثبت شرکت ها تسلیم شود:

اساسنامه شرکت که باید به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد؛

اظهارنامه مشعر بر تعهد کلیه سهام و گواهینامه بانکی حاکی از تأدیه قسمت نقدی آن که نباید کمتر از 35 درصد کل سهام باشد. اظهارنامه مذکور باید به امضای کلیه سهام داران رسیده باشد؛

انتخاب اولین مدیران و بازرس یا بازرسان که باید در صورت جلسه ای قید و به امضای کلیه سهام داران رسیده باشد؛

قبول سمت مدیریت و بازرسی با رعایت اخیر ماده 17 که باید مدیران و بازرسان آن را امضا کرده باشند؛

ذکر نام روزنامه کثیرالانتشاری که هرگونه آگهی راجع به شرکت تا تشکیل اولین مجمع عمومی عادی در آن منتشر خواهد شد.

ثبت شرکت

مسئله ای که در اینجا مطرح می شود این است که اگر ثبت شرکت سهامی خاص پس از تشکیل به ثبت نرسد چه وضعیتی خواهد داشت. در مورد ثبت شرکت سهامی عام ماده 19 لایحه قانونی 1347 مقرر کرده است که اگر تا شش ماه از تاریخ تسلیم اظهارنامه موضوع ماده 6 لایحه مذکور شرکت به ثبت نرسد، هرکدام از مؤسسان و پذیره نویسان می توانند آورده های خود را مسترد کنند؛ امری که به منزله انحلال شرکت است.

آیا می توان این قاعده را در مورد  ثبت شرکت سهامی خاص هم قابل اجرا دانست یا خیر و اگر قابل اجراست، با این فرض که اظهارنامه موضوع ماده 6 لایحه قانونی 1347 در مورد شرکت سهامی خاص مصداق ندارد، مهلت شش ماده مورد اشاره قانون گذار از چه تاریخی شروع می شود؟

به نظر ما چون مقررات ماده 19 لایحه قانونی 1347 جزء مقرراتی نیست که قانون گذار در تبصره ماده 20 این لایحه اجرای آنها را در مورد شرکتهای نوع اخیر هم لازم تلقی کنیم؛ اما، چون در مورد ثبت شرکت سهامی خاصی غیر لازم دانسته است، باید اجرای آن را در مورد شرکتهای نوع اخیر هم لازم تلقی کنیم.

اما، چون در مورد  ثبت شرکت سهامی خاص تسلیم اظهارنامۀ موضوع ماده 6 لایحه قانونی 1347 ضروری نیست، رعایت شش ماه مقرر در ماده 19 این لایحه را باید از تاریخی احتساب کرد که شرکت تشکیل می شود؛ یعنی از تاریخ انجام دادن اقداماتی که گفتیم برای ثبت شرکت سهامی خاص ضروری است.

بنابراین، هرگاه مدیران شرکت تا شش ماه از تاریخ ثبت  آن را به ثبت نرسانند، شرکت را باید منحل شده تلقی کرد و سهام داران محق خواهند بود مطابق مقررات ماده 19 لایحه قانونی 1347 وجوه پرداختی خود را دریافت کنند. البته، دریافت وجوه از طرف آنان بدین معناست که در مقابل اشخاص ثالث مسئولیتی ندارند.

در واقع، مقررات ماده 23 لایحه قانونی 1347 در مورد سهام داران ثبت شرکت سهامی خاص نیز لازم الرعایه است. به موجب این ماده: «مؤسسین شرکت نسبت به کلیه اعمال و اقداماتی که به منظور تأسیس و به ثبت رسانیدن شرکت انجام می دهند مسئولیت تضامنی دارند». در شرکتهای سهامی خاص، سهام داران اولیه شرکت مؤسسان شرکت تلقی می شوند.

ثبت انواع مختلفی دارد. در واقع در ثبت شرکت انواع شرکت هایی مثل دانش بنیان، مسئولیت محدود، سهامی خاص و …. وجود دارد که ما در ادامه عناوین و مختصر توضیحاتی را آورده ایم. شما می توانید با کلیک بر روی ادامه مطلب مشروح توضیحات مربوط به هر نوع شرکت را مطالعه نمایید:

ابتدا با توجه به صراحت قانون باید شرکت یا موسسه حقوقی خصوصی یا تعاونی ثبت شود. امکان مشارکت در تاسیس شرکت یا موسسه حقوقی خصوصی یا تعاونی با نهادهای دولتی یا دانشگاه ها و پژوهشگاه ها که آنها نیز امکان دریافت مستقیم خدمات را ندارند با رعایت حداکثر سهام دولتی 49% امکان پذیر می باشد.

ادامه مطلب

کلیه متقاضیان  شرکت تعاونی می توانند با مراجعه به ثبت  بازرگان کلیه امور خود را با اخذ کلیه جواز های تعاونی مورد نیاز یا بدون اخذ جواز به راحتی و در کمترین زمان با انجام از ۰ تا ۱۰۰ روال کار، انجام دهند. حال به تعاریف، کلیات، مدارک و مراحل ثبت  تعاونی توسط ثبت بازرگان اشاره می کنیم.

ادامه مطلب

ارائه درخواست ثبت شرکت تبلیغاتی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محل سکونت با امضای صاحب امتیاز و معرفی مدیر مسئول، لازم به ذکر است که تقاضانامه ثبت شرکت تبلیغاتی حتما می بایست توسط صاحب امتیاز یا مدیر مسئول یا وکیل قانونی آنان تنظیم شود

ادامه مطلب

کلیه شرکت‌هایی که برای انجام فعالیت‌های مشاوره، نظارت، طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی، توسعه، پشتیبانی و آموزش سیستم‌های نرم‌افزار، سخت‌افزار، شبکه‌ های اطلاع‌رسانی و نظایر آن تشکیل می‌شوند، موظفند پس از ثبت مطابق قانون تجارت و قبل از شروع فعالیت به نظام صنفی استان خود مراجعه و مجوز فعالیت دریافت دارند.

ادامه مطلب

در ثبت  خدماتی لازم به سرمایه گذاری زیادی نیست اگر شما هم سرمایه کمی دارید ثبت  خدماتی یک گزینه بسیار عالی برای شماست.  شرکت خدماتی از جمله شرکت هایی است که برای راه اندازی آن نیاز به تحصیلات عالی ندارد و شرایط خاصی هم لازم ندارد و بازدهی آن زود است. شرکت های خدماتی با هدف ارائه‌ی خدمات تشکیل می شوند. شما می‌توانید شرکت خدماتی و یا شرکت خدماتی سهامی خاص را به ثبت برسانید.

ادامه مطلب

از پیش شرط های لازم برای موفقیت در بازار سرمایه به منظور سرمایه گذاری، برخورداری از دانش و تجربه کافی در زمینه شناخت و ارزیابی آثار و تبعات سیاست های کلان بازار سرمایه بر هر گروه از صنایع و شرکت ها، توان جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های مالی و غیر مالی مرتبط با وضعیت مالی و سودآوری شرکت هاست. در صورتی که یک شخص حقیقی یا حقوقی از توانایی ها و قابلیت های فوق برخوردار نباشد ورود به شیوه مستقیم در بازار، انتخاب درستی برای وی نخواهد بود.

ادامه مطلب

متقاضیان محترم  شرکت گردشگری میتواند با ارائه مدارک  شرکت گردشگری که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد، و با مراجعه به ثبت  بازرگان برای انجام مراحل ثبت شرکت گردشگری، به راحتی و در زمان مناسب شرکت خود را به ثبت برسانند.
قبل از هر چیز به پیش نیاز های  شرکت گردشگری اشاره می کنیم.

ادامه مطلب

به موجب تازه ترین و بهترین تعاریفی که از ثبت شرکت صنایع دستی به عمل آمده است : صنایع دستی به بخشی از هنر – صنعت گفته می شود که با بهره گیری از مواد اولیه بومی و انجام کار اساسی به کمک دست و افزار دستی محصولاتی ساخته می شود که در هر واحد ذوق هنری و خلاقیت فکری صنعتگر سازنده به نحوی تجلی یافته و همین عامل تمایز آن از صنایع ماشینی است ؛ مانند قالی بافی، زری بافی ،منبت کاری و …

ادامه مطلب

ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت خارجی در ایران مشروط به عمل متقابل کشور متبوع ثبت شرکت خارجی می باشد، یعنی اگر در کشور متبوع شرکت خارجی ثبت شعب یا نمایندگیهای شرکت های ایرانی تجویز شده باشد شرکتهای آن کشور نیز می توانند نسبت بهثبت شعبه یا نمایندگی خود در ایران اقدام نمایند.

ادامه مطلب

ثبت موسسه آموزشی اولین قدم و مهمترین قدم در تاسیس یک موسسه آموزشی می باشد متقاضیانی که از طریق اجاره مجوز و یا مشارکت در بهره برداری از یک مجوز اقدام به تاسیس آموزشگاه می نمایند جهت داشتن حق انحصاری استفاده از نام و برند موسسه و همچنین ایجاد شعبه و نمایندگی در سراسر کشور باید در ابتدا اقدام به ثبت یک موسسه آموزشی نمایندبه عنوان مثال کلیه برندهای آموزشی معتبر کشور از طریق ثبت موسسه آموزشی اقدام به تاسیس شعبه و نمایندگی در سراسر کشور نموده اند

ادامه مطلب

موسسات فرهنگی موسساتی هستند که با اهداف و مقاصد فرهنگی و هنری اعم از انتفاعی یا غیر انتفاعی به مسئولیت اشخاص حقیقی یا حقوقی اعم از دولتی،عمومی و خصوصی ،افراد واجد شرایط برای فعالیت در یک یا چند قلمروی فرهنگی،هنری،سینمایی و مطبوعاتی با سرمایه ی ایرانی تشکیل می دهند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز تاسیس،نظارت بر فعالیت ها و انحلال آن ها را صادر می کند.

ادامه مطلب

یکی از اهداف واحد تجاری در عرصه اقتصاد، گسترش و توسعه فعالیت واحدهای تجاری می باشد، به طوری که امروزه جهت دستیابی به رشد و توسعه پایدار، مدیران واحدهای تولیدی و تجاری، تلاش و فعالیت های گوناگونی را در زمینه های مختلف انجام می دهند.

ادامه مطلب

منظور از ثبت شرکت های آسانسوری شرکتهایی هستند که در موضوع فعالیت آنها در اساسنامه شرکت (بند 2 اساسنامه) موارد مربوط به آسانسور و بالابر قید شده باشد، ثبت این نوع شرکتها از آن دسته از ثبت شرکت هایی می باشد که قبل از ثبت نیاز به ارائه مجوز از مرجع ذیصلاح خاصی ندارد و بدون نیاز به اخذ مجوز می توان این نوع شرکت را ثبت کرد، این نوع شرکتها همانند خیلی از شرکتهای دیگر در دو قالب شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص قابل ثبت می باشند و آمار نشان می دهد برای شرکتهای با موضوع آسانسور، ثبت شرکت با مسئولیت محدود از اقبال بیشتری برخوردار بوده است.

ادامه مطلب

بازاریابی شبکه ای نوعی بازاریابی چند سطحی و لایه لایه می باشد. در این متد از بازاریابی افراد حقیقی ویا حقوقی چند لایه از افراد بازاریاب یک محصول تا رسیدن به دست مصرف کننده می باشند . در بسیاری از کشور ها از جمله ایران برخی از شر کت ها اقدام به فروش محصولات خود از طریق این نوع بازاریابی می کنند . روش کار این شرکت ها و یا به عبارت دقیق تر روش این نوع بازاریابی تعیین یک نماینده فروش می باشد که ضمن تبلیغ و فروش محصولات شرکت نفراتی را نیز جذب نموده و برای فروش محصولات شرکت آموزش می دهد .

ادامه مطلب

کلیه شخصیت های حقوقی وغیردولتی فعال در حوزه های خلاق (ذکر شده در آیین نامه) میتوانند با تکمیل کاربرگ زیر به ازای هر محصول/خدمت، درخواست خود را برای پذیرش به عنوان ثبت شرکت خلاق به دبیرخانه ارائه نمایند.

کاربرگ درخواست پذیرش شرکت های خلاق

سوالات بسیاری وجود دارد که مخاطبان ثبت بازرگان همواره از ما می پرسند که مهم ترین آنها را در زیر آورده ایم و به آنها پاسخ داده ایم:

ادامه مطلب

مدارک مورد نیاز همراه این فرم

1– فرم ویژه شرکا،اعضاء هیات مدیره و مدیر عامل پیشنهادی صرافی(فرم شماره 2) و مدارک پیوست آن

2-نمونه ای از اساسنامه نمونه ارائه شده توسط بانک مرکزی که به امضاء شرکا رسیده باشد.

3– معرفی نامه از سازمان منطقه آزاد(صرفا متقاضیان تاسیس صرافی در مناطق آزاد تجاری-صنعتی)

ادامه مطلب

مشهد کلان‌شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. این شهر در زمان افشاریان، پایتخت ایران بود. مشهد با ۳۵۱ کیلومتر مربع مساحت، دومین شهر پهناور ایران پس از تهران است. براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ مشهد با ۳٬۰۰۱٬۱۸۴ تن جمعیت، دومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و صد و یکمین شهر پر جمعیت دنیا به‌شمار می‌رود. این شهر به واسطهٔ وجودحرم علی بن موسی الرضا، هشتمین امام مذهب شیعه، سالانه پذیرای بیش از ۲۷ میلیون زائر از داخل و دو میلیون زائر از خارج از کشور است.

ادامه مطلب

در اداره ثبت شرکت ها ، فرم نمونه اسناد موجود است. می توان این فرم های نمونه را در اداره مذکور تکمیل کرده و ذیل تمام اوراق باید توسط همه شرکا (مؤسسین) امضا شود. سپس هزینه ای بابت تعیین نام به بانک واریز کرده و چند نام که واژه بیگانه نبوده، فاقد سابقه بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد؛ انتخاب کرده و به «واحد تعیین نام» اداره مذکور معرفی و موافقت آن واحد را درباره نام تعیین شده اخذ کرده، سپس همه مدارک را به (قسمت پذیرش مدارک) اداره مربوطه تحویل و رسید دریافت گردد و موعدی برای گرفتن نتیجه تعیین می شود. امر تعیین نام، فقط در تهران انجام می شود و آنهایی که در سایر شهرها ثبت شركت می کنند نیز جهت تعیین نام به تهران معرفی می شوند

ادامه مطلب

کرج پس از تهران بزرگ‌ترین شهر مهاجرپذیر ایران است و به همین دلیل به آن لقب «ایران کوچک» داده شده‌است. هَمچنین جمعیت این شهر نسبت به سایر شهرهای بزرگ ایران جوان‌تر است، و بالاترین میزان رشد موالید یا زاد و ولد را به خود اختصاص داده‌است. این شهر در میانکلان‌شهرهای ایران با رشد جمعیت سالانهٔ ۳/۱۴ درصد بالاترین رشد جمعیت را دارد.

ادامه مطلب

کلان‌شهر اصفهان نیز هجدهمین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است. این شهر در بین سال‌های ۱۰۵۰ تا ۱۷۲۲ میلادی به ویژه در سدهٔ شانزدهم میلادی در هنگام پادشاهی صفویان پایتخت ایران شد و رونق فراوانی گرفت. بناهای تاریخی متعددی در شهر وجود دارد که شماری از آن‌ها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبترسیده‌اند. این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی، پل‌های سرپوشیده، مسجدها و مناره‌های منحصربه‌ فردش نام‌آور است.

ادامه مطلب

ثبت خود را به خبره ترین افراد در ثبت بازرگان بسپارید تا ثبت انواع شرکت شما حتی در ثبت شرکت سهامی خاص به بهترین و سریعترین شکل ممکن صورت پذیرد.

 تلفن های تماس: 09120213393 – 09120250912 – 02188882630

کلیه ی حقوق متعلق به ثبت بازرگان است