تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

ادعا و مدارک حق تقدم ثبت اختراع

خانه > ثبت برند  > ادعا و مدارک حق تقدم ثبت اختراع

ادعا و مدارک حق تقدم ثبت اختراع

حق تقدم در ثبت اختراع چیست؟

ادعا و مدارک حق تقدم ثبت اختراع

در این مطلب ادعای حق تقدم ثبت اختراع و مدارک حق تقدم ثبت اختراع( حق تقدم در ثبت اختراع چیست؟) کاملا شرح داده می‌شود.

ادعای حق تقدم ثبت اختراع

برای ادعای حق تقدم ثبت اختراع یا باید با مشاوران ما در ثبت بازرگان تماس بگیرید یا وارد سایت سازمان ثبت اسناد و املاک شوید و مراحل زیر را انجام دهید.

این فرم را صرفا اشخاصی که اختراع خود را در قلمرو یکی از اعضا کنوانسیون پاریس به ثبت رسانده اند، پر نمایند. بدیهی است درصورت انتخاب این بخش، باید مدارک حق تقدم ثبت اختراع در بخش  ضمائم پیوست شود. (تمامی مدارک تقدم ثبت اختراع باید به زبان اصلی و همچنین دارای ترجمه رسمی دادگستری باشند)

نکته : مدت زمان حق تقدم در ثبت اختراع، 12 ماه از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت اختراع اصلی خواهد بود. در این مورد روز تسلیم جزء مدت محسوب نخواهد شد.

با کلیک بر روی دکمه  ثبت حق تقدم اختراع جدید فرم زیر را مشاهده می می نمایید.

ادعای حق تقدم ثبت اختراع

حق تقدم ثبت اختراع

درصورتیکه اظهارنامه ثبت اختراع درخواستی فاقد ادعای حق تقدم ثبت اختراع بود با کلیک روی دکمه ثبت اطلاعات به مرحله بارگذاری ضمائم واد می شوید.

تذکر بسیار مهم: کد رهیگری به منزله ثبت اظهارنامه اختراع و تحویل آن به اداره نیست (چرا که در این وضعیت اظهارنامه ثبت اختراع در اداره قابل رویت نیست)  و تنها به منظور تکمیل مدارک تا قبل از اتمام فرآیند ثبت اظهارنامه اختراع می باشد.

سوالهایی که در این متن پاسخ داده می‌شود:

حق تقدم در ثبت اختراع چیست؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت حق تقدم اختراع چیست؟

مدارک مربوط به حق تقدم ثبت اختراع(مدارک تقدم اظهارنامه ثبت اختراع)

متقاضیانی که بر طبق کنوانسیون پاریس و بموجب حق تقدم ثبت اختراع مقرر در آن تقاضای حق تقدم در قلمرو سرزمینی یکی از کشورهای عضو کنوانسیون پاریس رامینمایند باید این بند را رعایت کنند

تعیین طبقه اختراع براساس طبقه بندی بین المللی اختراع،

همانطور که قبلاً ذکر شد ثبت اختراعات باتوجه به موضوع در بخش، زیربخش، گروه و زیرگروه خاص تکنولوژی قرار می گیرند و این طبقه بندی سلسله مراتبی مبنای جستجوی اختراعات و سوابق برای کارشناسان بررسی کننده اختراعات و مخترعین و استفاده کنندگان می باشد.

 

مدارک ثبت تقدم اختراع

8-مدراک نمایندگی در صورتیکه تقاضا توسط نماینده قانونی بعمل آِید ؛

در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن باید ضمیمه گردد.