تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک در amotors

خانه > آموزش  > تعمیر گیربکس اتوماتیک در amotors

تعمیر گیربکس اتوماتیک در amotors

تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک در amotors

تعمیر گیربکس اتوماتیک در amotors

تعمیر گیربکس اتوماتیک

گیربکس جزئی اصلی از وسیله ی نقلیه می باشد. در اینجا می توانیم دو دلیل برای اهمیت بالای گیربکس نام ببریم؛ اول اینکه هر موتوری دارای دوری محدود است و بیشتر از آن نمی تواند کار کند و نکته دوم این است که گشتاور تعیین شده ای است که هر موتور با حداکثر دور خود می تواند تولید کند.

گیربکس اتوماتیک یا به اصطلاح عامیانه تر جعبه‌ دنده های خودکار یک نوع انتقال در وسایل نقلیه ی موتور ی می باشد. گیربکس های خودکار برخلاف گیربکس های معمولی یا همان جعبه دنده های دستی تغییرات دنده ها را بصورت خودکار مدیریت می کند و هنگام حرکت خودرو دنده ها را تغییر می دهد و با این امکان راننده دیگر نیازی ندارد که بصورت دستی این کار را انجام دهد.

گیربکس های اتوماتیک پس از گیربکس های دستی یا همان جعبه دنده های مکانیکی طراحی شده است و برای رفع مشکلاتی که در گیربکس های دستی هست به وجود آمد. یکی از بزرگترین مزیت‌های گیربکس‌های اتوماتیک این است که به طورخودکار دنده‌ها را تعویض می‌نماید و وظایف راننده را کاهش می‌دهند که با اینکار دیگر راننده مهارتی خاص برای تعویض دنده ها را لازم ندارد و در اینکار دیگر دچار مشکل نشده و تمرکز بیشتری روی رانندگی خود دارد. برای تعویض دنده ها در گیربکس اتوماتیک عواملی مانند وزن، سرعت و موقعیت خودرو متناسب با مسیری که خودرو حرکت می کند تاثیر گذار می باشد.

اما در جعبه دنده های معمولی بر اثر سرعت بیش از حد معمول یا زمانی که چرخ دنده ها از لحاظ سرعت هماهنگی لازم را ندارند و هنگام درگیر شدن جعبه دنده، توسط یک راننده غیر ماهر باعث فرسایش و تخریب سریع قطعات خواهد شد. با این حال در گیربکس خودکار راننده به یک اهرم تغییر وضعیت دنده ها و پدال گاز احتیاج دارد و با فشار دادن به پدال گاز در جعبه دنده خودکار، تعویض دنده ها به طور خودکار انجام می گردد.

 

تعمیر جلوبندی ، تعمیر گیربکس اتوماتیک ، تعمیر موتور

تعمیر گیربکس اتوماتیک

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید