تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

ثبت شرکت در تبریز

خانه > ثبت شرکت  > ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز

معرفی تبریز:

تبریز کلانشهری در منطقه آذربایجان ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر، بزرگ‌ترین قطب اقتصادی منطقهٔ آذربایجان ایران و مناطق آذری‌نشین بوده و مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.

در سال ۱۳۹۵ خورشیدی، جمعیت تبریز بالغ بر ۱٬۵۵۸٬۶۹۳ نفر بوده‌است. اکثریت ساکنان تبریز آذربایجانی بوده و به زبان ترکی آذربایجانی با لهجهٔ تبریزی سخن می‌گویند؛ البته برخی اسناد تاریخی نشان می‌دهد که تا سدهٔ یازدهم هجری، زبان آذری شاخه‌ای از زبان‌های ایرانی در این شهر تکلم می‌شده‌است.

تبریز در طول تاریخ خود با فراز و فرودهای بسیاری روبه‌رو بوده‌است. تاریخ این شهر، اشغال توسط بیگانگان و حوادث جانکاه طبیعی –از جمله زمین‌لرزه‌های مهلک– را تجربه کرده‌است. سنگ بنای تبریز کنونی به دوران اشکانی و ساسانی برمی‌گردد. این شهر در طول حکومت ۴۰۰ سالهٔ خاندان «رَوّادی» و اسکان قبیلهٔ عرب «اَزْد» به شکوفایی رسید.

ثبت شرکت در تبریز

انواع مختلف شرکت ها در تبریز وجود دارد که در زیر توضیح مختصری داده شده است:

1- ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز

ثبت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای انجام امور کسب و کار تشکیل می شود. در شرکت با مسئولیت محدود شرکا بدون افتتاح حساب، داشتن سهام یا درصد از شرکت فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول دیون شرکت است.

2- ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته می شود که سرمایه اولیه آن توسط اعضا تامین گردد. هر یک اعضا به یک مقدار سهام دار خواهند بود و سهم الشرکه خواهند داشت. برخلاف شرکت سهامی عام، سهام شرکت سهامی خاص فقط در اختیار اعضای خاص که همان هیات مدیره هست، خواهد بود و عموم حق سهامداری نخواهند داشت.

3- ثبت شرکت سهامی عام و تضامنی در تبریز

شرکت سهامی عام معتبرتر از شرکت سهامی خاص می باشد. سهام شرکت های عام همانطور که از نام آن پیداست عمومی بوده و همه می توانند سهام دار باشند. جهت انجام پروژه های بزرگ که سرمایه فردی معمولا کافی نمی باشد از شرکت سهامی عام استفاده می گردد. در ادامه در مورد نحوه ثبت شرکت سهامی عام و مدارک و شرایط لازم آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

شرکت تضامنی، شرکتی شخصی است که جهت انجام فعالیت­های تجاری بین حداقل دو نفر با پذیرش مسئولیت تضامنی برپا می­ شود.

برای دلایل ثبت شرکت در تبریز باید بدانید که تبریز دارای موقعیت ممتاز و ویژه ای از لحاظ ارتباطی، اقتصادی، اداری، بازرگانی، نظامی و صنعتی می باشد. آب و هوای این شهر خشک و نیمه خشک است. مردم این شهر، با زبان شیرین ترکی تکلم می کنند.

تبریز از لحاظ تجاری، اقتصادی، صنعتی و گردشگری، شهری مهم و مدرن محسوب می گردد و در صنایع ماشین سازی، تراکتورسازی، کبریت سازی، پالایشگاه نفت و گاز، تولید انواع شیرینی، شکلات و بستنی، صنایع نساجی، چرم سازی، کفش سازی، ورنی، فرش بافی و گلیم، یکی از قطب های مطرح کشور محسوب می شود.

علاوه بر وجود پتانسیل های اقتصادی بالا، جاذبه های گردشگری و توریستی این شهر را نباید نادیده انگاشت. وجود بازارهای سنتی زیبا و متعدد، از شگفتی های مهم این شهر محسوب می شوند. علاوه بر بازار ها، می توان موزه های متعدد، ارگ علیشاه، پارک ایل گلی، مقبره الشعرا یا همان مقبره شهریار، کوه سرخ فام عینالی، شهربازی باغلارباغی، عمارت شهرداری تبریز، مسجد کبود و خانه های قدیمی و سنتی را از جاذبه های توریستی این شهر بر شمرد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در تبریز

  1. ارائه مدارک شناسایی اعضای شرکت
  2. ارائه گواهی عدم سوپیشینه اعضای هیئت مدیر
  3. دو نسخه از شرکت نامه
  4. دو نسخه از اساسنامه شرکت
  5. اصل مجوز فعالیت چنانچه ثبت موضوع به مجوز نیاز دار
  6. اصل وکالتنامه چنانچه ثبت شرکت توسط وکیل دادگستری انجام شود
  7. دو نسخه صورت جلسه هیئت مدیره
  8. دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین
گروه وکلای ثبتی بازرگان کلیه خدمات اداری ( ثبت شرکت، ثبت علائم تجاری و ... ) را به صورت تخصصی توسط وکلا، مشاوران و کارشناسان متخصص و با تجربه در این امر ارائه داده است و به صورت مستمر و پیگیر تا اتمام کامل روند ثبت به صورت تمام وقت پشتیبان و پاسخگوی ابهامات و سوالات شما در ارتباط با رویه کار خواهد بود و خود را موظف به اطلاع رسانی شفاف در تمامی مراحل می داند. تلفن تماس: 09120213393 - 09120250912