تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

ثبت شرکت در ترکیه

خانه > دسته‌بندی نشده  > ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

در این مطلب مراحل و شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه (مراحل ثبت شرکت در ترکیه ، هزینه ثبت شرکت در ترکیه ، نمایندگی شرکت در ترکیه ، شعبه شرکت در ترکیه، نمایندگی شرکت در ترکیه ، شرکت تابعه در ترکیه) را شرح می‌دهیم.

ترکیه کشوری است که برای سرمایه گذارانی که می خواهند شرکتی را در آنجا افتتاح کنند ، مزایای بزرگی را ارائه می دهد. دروازه ای بین اروپا ، خاورمیانه و آسیای میانه ، ترکیه دارای اقتصاد خوب ، فضای سرمایه گذاری آزاد شده و  خوب است. ما خدمات ثبت شرکت را در کلیه شهرهای مهم ترکیه ارائه می دهیم.

 

انواع شرکت در ترکیه

  • شرکت های با مسئولیت محدود
  • شرکتهای سهامی
  • شرکت های کامند
  • شرکت های اشتراکی
  • شرکت های تعاونی

مشارکت در ترکیه

 

برای ایجاد مشارکت در ترکیه قوانینی نوشته شده است در این قانون مدیران کل مسئولیت بدهی های شرکت هستند. در مشارکت عادی  اشخاص حقوقی به عنوان یک  کنسرسیوم کارآفرینانی تشکیل  می شوند که شخصاً مسئول بدهی های کنسرسیوم است.

یک  مشارکت عادی نمی تواند نام تجاری داشته باشد و در ثبت نام تجاری ثبت نمی شود. همکاری عادی ، که به عنوان یک کنسرسیوم شناخته شده است ثبت تجاری نشده، زیرا در ترکیه شخص حقوقی محسوب نمی شود.

در عوض ، آن را در دفتر اسناد رسمی ایجاد می كنند كه در آن اعضا توافق نامه مشاركت را امضا میكنند.

همچنین ، هیچ تمایزی بین شرکت کنندگان از مشارکت وجود ندارد .

دو شکل  مشارکت تجاری  عبارتند از:

  1. عمومی  (تمام اعضا کاملاً مسئول بدهی ها و تعهدات هستند و از حقوق برابر برخوردارند)؛
  2. محدود  ( مسئول بدهی ها و تعهدات در حد سهم آنها به سرمایه است).

 

شرکت سهامی در ترکیه(ثبت شرکت در ترکیه)

AS (سهامی عام)  نیاز به داشتن حداقل یکی از سهامداران و ممکن است عام  یا خاص. شرکت سهامی خاص باید حداقل سهم ارزش 50.000 TRY و ارائه  شرکت سهامی عام باید حداقل سهم ارزش 50.000 سعی کنید و سرمایه ثبت شده از 100.000 TRY فراهم می کند.
 دو نوع شرکت سهامی وجود دارد : شرکت عمومی عام و خاص . نفر اول حق تجارت سهام خود در بورس سهام را دارد ، در حالی که دومی مجاز به این کار نیست.
با توجه به مدیریت چنین شرکت هایی ، آنها باید یک هیئت مدیره داشته باشند که حداقل یک مدیر مستقل داشته باشد.

 

شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه 

شرکت با مسئولیت محدود ، در مدت کوتاهی به عنوان شناخته شده LS ، نیاز به حداقل یک عضو که باید حداقل سرمایه 10000 TRY (نزدیک به 3300 یورو) واریز. تعداد کل  سهامداران  نمی تواند بالاتر از 50 باشد. از نظر مدیریت ، LS باید حداقل یک مدیر مستقل داشته باشد ، با این حال ، شورای مدیران نیز مجاز است. همچنین قانون جدید شرکت ها برای همه شرکت های با مسئولیت محدود ترکیه می توانند وب سایت های خود را داشته باشند. وکلای ترکیه ما می توانند اطلاعات بیشتری را در رابطه با این شرط ارائه دهند.

 

شرکت های خارجی که در ترکیه فعالیت می کنند

شرکت های خارجی نیز هنگام تأسیس عملیات خود در ترکیه گزینه های مختلفی دارند. اینها شرکت تابعه ، شعبه و نماینده یا دفتر نمایندگی است . شرکت تابعه می تواند به شکل یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود و یا از یک شرکت سهامی است. دفتر شعبه یک شکل کسب و کار جداگانه است که می تواند توسط ثبت شده است شرکت های خارجی ، در حالی که دفتر نمایندگی تنها می تواند فعالیت های کامل غیر تجاری در ترکیه. به منظور درک ویژگی های هر شکل تجاری ، وکلای ترکیه ما مقایسه ای را بین آنها تهیه کرده اند.
تابعه یک شرکت مستقل از شرکت مادر که به معنی آن می تواند تصمیم گیری خود را را است، در حالی که شعبه باید با الزامات تعیین شده در شرکت های خارجی را رعایت کنند. شرکت تابعه است به طور کامل وابسته به شرکت مادر نیست و می تواند انواع مختلفی از فعالیت های نسبت به توسعه شعبه که باید فعالیت های مشابه از شرکت های خارجی را تکمیل کنید. شرکتهای مالی خارجی معمولاً در ترکیه شعب دایر می کنند، در حالی که شرکت های تجاری معمولاً برای شرکتهای تابعه تصمیم می گیرند زیرا این نوع فعالیتها می تواند انواع دیگری را نیز انجام دهد. مهم نیست که عملیات به اتمام برسد ، شرکت مادر برای نمایندگی های زیرمجموعه و دفتر شعبه درخواست مجوزهای لازم را می دهد.

ثبت شرکت در ترکیه

ایجاد یک دفتر تابعه و یا شعبه در ترکیه خواهد شد و در تصمیم کتبی از شرکت های خارجی است. این مصوبه باید در ثبت شرکتها ثبت شود و حاوی اطلاعاتی در مورد شرکت مادر باشد که از این میان اثبات وجود آن مهمترین است. الزامات سرمایه سهم در مورد شرکت تابعه