تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

ثبت شرکت در فرانسه

خانه > دسته‌بندی نشده  > ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه

در این مطلب:  مراحل ثبت شرکت در فرانسه ، هزینه ثبت شرکت در فرانسه ، شرایط تاسیس شرکت در فرانسه ، انواع شرکت در فرانسه ،ثبت شعبه در فرانسه ، مالیات شرکت در فرانسه ، سوالات ثبت شرکت در فرانسه شرح داده می‌شود.

روش تشکیل شرکت در فرانسه  است که معمولا در جمع آوری مدارک و روش های دیگر مانند تهیه پیش نویس اساسنامه بر اساس، نمونه امضا، اظهارنامه، و دیگر فرم های خاص، و همچنین اجرای روشهای عمومی دفتر اسناد رسمی و ترجمه گواهی شده است.

معمولاً  برای ثبت شرکت در فرانسه نیز  به منظور داشتن آدرس پستی جهت برقراری ارتباط با شرکاء و مقامات فرانسوی ، یک دفتر ثبت شده در فرانسه نیز لازم است  . افتتاح حساب بانکی و استخدام حسابدار محلی نیز برای راه اندازی یک شرکت در فرانسه مورد نیاز است  .

انواع شرکت تجاری در فرانسه

یک تاجر علاقمند به ثبت شرکت در فرانسه باید انواع اصلی اشخاصی را که می توان برای ادغام استفاده کرد ، بداند:

شرکت مسئولیت محدود خصوصی رایج ترین شکل تجارت در فرانسه است و حداقل به یک سهامدار و حداقل سرمایه 1 یورو نیاز دارد. سرمایه اولیه در اساسنامه توسط هر شخص حقوقی تعیین می شود. مسئولیت اعضای واحد به میزان مشارکت آنها در سرمایه محدود است.

این مدیریت توسط افرادی که توسط مجمع عمومی سهامداران منصوب شده اند اطمینان می یابد و آنها را مدیر می نامند. اگر شركت دو شرط زیر را داشته باشد ، حسابرس منصوب شود و بیش از 50 كارمند داشته باشد ، گردش خالص بیش از 3.1 میلیون یورو یا ترازنامه كل بیش از 1.55 میلیون یورو داشته باشد.

– SA (anonime societe)

نوعی تجارت است که برای مشاغل بزرگ ایجاد شده و باید حداقل توسط هفت عضو ، نهادهای شرکتی یا افراد تشکیل شود. اجباری است که حداقل یک عضو یک فرد باشد. سرمایه حداقل سهم این کسب و کار 37،000 EUR (که از آن حداقل نیمی باید سپرده شود  ثبت نام  و نیمی دیگر در حداکثر پنج سال).

این مدیریت توسط یک هیئت مدیره با سه تا 18 عضو تعیین شده است که توسط بالاترین مقام در شرکت یعنی مجمع عمومی سهامداران تعیین می شود. برخلاف شرکتهای با مسئولیت محدود خصوصی ، تعیین یک حسابرس قانونی الزامی است.
– شکل دیگر تجارت  SAS فرانسوی (societe paractions thjeshtifiees) است  که حداقل توسط یک عضو تشکیل شده است. حداقل سرمایه سهم 37000 یورو وجود دارد. مدیریت چنین شرکت است حداقل یک کارگردان مطمئن و انتصاب حسابرس الزامی است فقط اگر یکی از شرایط زیر پیش آید:

این شرکت دارای بیش از 20 نفر از کارکنان، گردش مالی قبل از مالیات بیش از دو میلیون یورو و یا کل ترازنامه بیش از یک میلیون یورو است.

–  SNC (societe en nom collectionif)

نوعی تجارت است که توسط حداقل دو شریک بدون حداقل سرمایه مشترک تشکیل شده باشد. خصوصیت این نوع مشاغل این است که شرکاء از نظر دارایی های شخصی خود نسبت به بدهی های موجود در سازمان مسئولیت دارند.

–  SCS (société en commandite ساده)  

توسط یک شریک عمومی و یک شریک خصوصی تشکیل می شود. شریک خصوصی در حال تهیه سرمایه است و مسئولیت آن فقط در تمدید سرمایه است ، در حالی که شریک عمومی هیچ سرمایه ای را تأمین نمی کند و حتی با دارایی های خود نیز به خاطر بدهی های آن واحد مسئولیت پذیر است.

تصمیمات اصلی توسط شریک عمومی اتخاذ می شود ، در حالی که شریک خاموش نمی تواند در مدیریت شرکت کند.

–  SEL (société d’exercice libéral)

نوعی تجارت نادر است که توسط متخصصان ایجاد شده و به افراد اجازه می دهد فعالیت های حرفه ای خود را در قالب شرکت ها انجام دهند.

– در  EURL (ENTREPRISE unipersonnelle responsabilité limitée)

ترکیبی بین یک شرکت با مسئولیت محدود و همکاری که یک سرمایه حداقل سهم نیاز ندارد و با دارایی های شخصی از صاحبان در مورد این شرکت دارای بدهی محافظت نمی باش

انواع شرکت در فرانسه

ایجاد شخصیت حقوقی در فرانسه

در ابتدای  اختلاط ، نام شرکت باید در وب سایت مؤسسه National de la Propriété Industrielle (INPI) بررسی شود. اگر نام منحصر به فرد باشد ، گواهی رزرو صادر می شود و نهاد می تواند بقیه عملیات را انجام دهد.

سرمایه حداقل سهم باید در یک سپرده شود حساب بانکی و یک گواهی در باره مقدار باید دریافت شود تا این اقدامات زیر یک نهاد را باید است.

ثبت نام  در مرکز د Formalités پردازنده ENTREPRISES (CFE) در فرانسه است که به یک بدن واحد آمار، مقامات مالیاتی، امنیت اجتماعی، نیروی کار و بیمه بهداشت و درمان برای همه اشخاص که کسب و کار در فرانسه انجام خواهد شد الزامی است.

برای انجام این کار ، نماینده نهاد باید درخواست ثبت نام کند و پس از ارسال اساسنامه ، گواهی بانکی مبنی بر واریز سرمایه ، اثبات نشان دادن روزنامه در مورد شرکت ثبت نام شده ، آدرس شرکت و مدیرانی که هیئت مدیره را تشکیل می دهند.

CFE اطلاعات لازم را برای هر اداره و مرجع ارسال می کند تا ثبت نام کند و وارد شرکت در Regre Nationale des Entreprise شود.

آخرین مرحله از ثبت شرکت در فرانسه  شامل خرید کتاب حسابداری ویژه از دادگاه تجاری یا فروشگاه های مجاز است. هزینه کتاب در سال 2012 حدود 40 یورو بو

ثبت شعبه در فرانسه

ثبت شعبه در فرانسه: همچنین شرکتهای خارجی مجاز به فعالیت در فرانسه از طریق شعب و شرکتهای تابعه هستند . شعبه دارای مزایای مختلفی برای شرکت مادر است که آن را نزد مقامات فرانسه ثبت می کند.

هنگام افتتاح شعبه در این کشور چندین الزام وجود دارد که باید رعایت شود . این ملزومات عبارتند از:

– یافتن مکانی مناسب که آدرس حقوقی شعبه در فرانسه باشد؛
– شرکت مادر باید نماینده تعیین کند که نظارت بر فعالیت های شعبه را داشته باشد و با مقامات فرانسوی ارتباط برقرار کند.
– دفتر شعبه در ثبت تجارت و نيز در سازمان امور مالياتي ثبت مي شود
– اگر شرکت مادر در کشوری خارج از اتحادیه اروپا ثبت شده باشد ، باید اقامت فرانسه را به عنوان نماینده تعیین کند.
شرکت خارجی می بایست پس از تشکیل شعبه فرانسوی ، اسناد زیر را تهیه کند :

– تفاهم نامه شرکت مادر و اساسنامه که باید ترجمه شود.
– گواهی وضعیت خوب صادر شده توسط ثبت تجارت در کشور اصلی شرکت مادر.
– قراردادی که آدرس قانونی دفتر شعبه در فرانسه را نشان می دهد.
– اطلاعات در مورد نماینده منصوب دفتر شعبه فرانسه.

روند ثبت نام از یک شعبه فرانسه پیچیده نیست(ثبت شعبه در فرانسه)، با این حال، مراحل مربوط به باز کردن حساب بانکی شرکت طول می کشد بیش در مورد شرکت با مسئولیت محدود، برای مثال.

با توجه به مالیات دفتر شعبه ، این کشور می تواند چندین مزیت مالیاتی را از طریق معاهدات دوگانه مالیاتی که توسط فرانسه امضا شده است به شرکت خارجی ارائه دهد.

مشاوران ما می توانند اطلاعات بیشتری در مورد نحوه افتتاح شعبه ارائه دهند برای ثبت شعبه در فرانسه با ما تماس بگیرید.

فرایند ثبت شرکت فرانسوی از یک شرکت تابعه

در مقایسه با شعبه ، شرکت فرعی معمولاً به صورت یک شرکت با مسئولیت محدود در فرانسه شکل می گیرد . همچنین ، یک شرکت تابعه یک نهاد مستقل خواهد بود و نسبت به دفتر شعبه مسئولیت تعهدات خود را به عهده خواهد گرفت.

روند ثبت نام این شرکت از یک شرکت تابعه در فرانسه حاکی از همان مراحل را، درست مثل در مورد دفتر شعبه، با این حال، در مورد نیاز می تواند بسته به فرم کسب و کار انتخاب متفاوت است.

نماینده شرکت