تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

ثبت شرکت در نروژ

خانه > دسته‌بندی نشده  > ثبت شرکت در نروژ

ثبت شرکت در نروژ

ثبت شرکت در نروژ

ثبت شرکت در نروژ

مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار می‌گیرد شامل: شرایط ثبت شرکت در نروژ ، هزینه ثبت شرکت در نروژ ، مراحل ثبت شرکت در نروژ ، مزایای ثبت شرکت در نروژ ، نحوه ثبت شرکت در نروژ ، تاسیس شرکت در کشور نروژ

نحوه ثبت شرکت در نروژ

برای شرکت در نروژ ، سرمایه گذاران می بایست اساسنامه و اسناد دیگری مانند امضاهای نمونه ، فرم های خاص یا نسخه های گذرنامه افراد مربوط به افتتاح یک شرکت را در این کشور تهیه کنند. متخصصان ما در زمینه تشکیل شرکت در نروژ می توانند در تهیه  اساسنامه  و سایر اسناد ادغام برای هر مشاغل جدید کمک کنند و می توانند در مورد شرایط ثبت نام به سرمایه گذاران مشاوره دهند  .

انواع نهادهای تجاری در نروژ (انواع شرکت در نروژ)

سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به باز کردن شرکت در نروژ ، باید با اشخاص حقوقی موجود برای آشنا شوند اختلاط در کشور است. کارشناسان ثبت شرکت ما در نروژ  می توانند با مشاوره در مورد اشخاص حقوقی اصلی  که یک سرمایه گذار ارزنده می تواند در این کشور باشند ، کمک کند. محبوب ترین شکل کسب و کار ، به طور کلی کسب و کارهای کوچک و متوسط ، شرکت خصوصی با مسئولیت محدود است .

هزینه ثبت شرکت در نروژ

حداقل هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت در نروژ حدود   NOK 30000  (حدود EUR 4000) البته این هزینه سرمایه اولیه شرکت است.

انواع شرکت در نروژ

این نوع از شرکت نروژی را می توان با حداقل یک بنیانگذار و تصمیمات عمده ای در آن (مانند انتصاب نهادهای اجرایی، افزایش یا کاهش سرمایه، تغییرات را به اسناد قانونی) توسط مجمع عمومی از سهامداران گرفته. سرمایه از جمله کسب و کار است به سهام تقسیم و تصمیم به انتقال این سهام می تواند تنها با اکثریت آرای اعضای گرفته شده است.

یک شرکت سهامی نروژی برای مشاغل بزرگتر تعیین شده است و سرمایه مورد نیاز ، که به سهام تقسیم می شود ، نمی تواند کمتر از 1000،000 NOK (تقریباً 125000 یورو  حداقل هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت در نروژ) باشد. پایتخت ASA به سهام تقسیم است که می تواند انتقال به عموم مردم و همچنین ممکن است با ثبت نام در بازار بورس سهام . ثبت نام (ثبت برند) با بازار سهام مهم است زیرا روش درمانی است افزایش سرمایه . تصمیمات اصلی توسط مجمع عمومی سهامداران نیز گرفته می شوددر حالی که تصمیمات روزانه توسط اعضای هیئت مدیره اتخاذ می شود .

یک شکل تجاری که در آن مسئولیت اعضا نامحدود است ، مشارکت نروژی است که می تواند به صورت عمومی یا محدود ثبت شود . یک مشارکت عمومی نروژ توسط شرکای مساوی تشکیل می شود که می توانند سود را تقسیم کنند و کاملاً مسئول اقدامات این نهاد هستند ، در حالی که یک مشارکت محدود نروژی توسط یک شریک عمومی و حداقل یک شریک ساکت تشکیل می شود .

شریک خاموش آوردن یک سهم به سرمایه واحد تجاری را و آن را تا مسئولیت محدود در حدی که سهم خود را دارد در حالی که شریک عمومی مسئولیت کامل در مشارکت (حتی با دارایی خود) دارد

یک شرکت محدود خصوصی در نروژ چیست؟

همانطور که گفته شد ، این شکل تجاری برای شرکت های کوچک و متوسط که در بازار نروژ فعالیت می کنند از اهمیت بالایی برخوردار است ، اما همچنین نوع اصلی شخص حقوقی است که هنگام کار از طریق یک شرکت تابعه در نروژ به کار می‌رود .

هنگام تنظیم این فرم تجاری ، لازم است حداقل دو مدیر تعیین شود و یکی از آنها باید ساکن نروژی باشد. مدیر همچنین می تواند اقامت در یکی از کشورهای عضو  منطقه اقتصادی اروپا را بگیرد .

شرکت محدود خصوصی در نروژ نیز با موارد زیر ارائه می شود:

• مسئولیت محدود   برای بنیانگذاران شرکت – سهامداران از مزایای مسئولیت محدود برای هر بدهی شرکت ، به میزان سرمایه ای که با آنها سهیم بوده اند ، دارند.

•  حق شاغل بودن – نمایندگان شرکت می توانند خود را به عنوان کارمندان شرکت استخدام کنند و این باعث می شود  مزایای اجتماعی و  حقوقی که برای کارمندان عادی در اختیار آنها قرار می دهد .

•  شخصیت حقوقی جداگانه – شکل تجاری نسبت به سرمایه گذاران یک شخص حقوقی متفاوت در نظر گرفته می شود ، که در مورد کلیه اشخاص حقوقی نروژی (مثلاً تنها معامله گر ) کاربرد ندارد.

•  سرمایه گذار دوستانه – فرم تجارت همان آیین نامه هایی را ارائه می دهد که برای تجار نروژی اعمال می شود .

هزینه ثبت شرکت در نروژ

مالیات اصلی اعمال شده برای یک شرکت با مسئولیت محدود نروژی چقدر است؟

از آنجا که این شرکت برای انجام فعالیت های تجاری ایجاد شده است ، مسئولیت مالیات در نروژ را به عهده می گیرد . در سطح سال 2018 ، سود حاصل از یک شرکت با مسئولیت محدود با نرخ 23٪ مالیات می شود و برای سود یک سال درآمد محاسبه می شود  ( مالیات شرکت از نرخ 24٪ کاهش می یابد). مالیاتی است که در سال بعد پرداخت می شود، در دو جلسه تشکیل پرونده.

این شکل تجاری همچنین ممکن است پرداخت سود سهام را منعقد کند که در این صورت شرکت در معرض مالیات قرار خواهد گرفت. در سال 2018 ، مالیات قابل اعمال برای اشخاص حقیقی که به عنوان سهامدار فعالیت می کنند ، با نرخ 30،59٪ اعمال می شود ، در حالی که همان روشی که برای سهامداران شرکت اعمال می شود ، به طور کلی از مالیات معاف است .

مالیات دیگری که برای این شخص حقوقی اعمال می شود ، مالیات ارزش افزوده ( مالیات بر ارزش افزوده ) است . بسته به فعالیت شرکت ، فرم کسب و کارمی تواند از نرخ مالیات بر ارزش افزوده پایین تر یا حتی معافیت از این مالیات بهره مند شود ، زیرا برخی محصولات و خدمات در دسته ویژه مالیات بر ارزش افزوده قرار می گیرند .

مالیاتهای اصلی شرکت های مورد استفاده در نروژ چگونه است

اگرچه مالیات شرکتها به طور کلی با نرخ 23٪ تحمیل می شود ، اما باید دانست که برخی مشاغل مرتبط با فعالیتهای مالی می توانند در برابر مالیات شرکتهای بالاتر ، با نرخ 25٪ تحمیل شوند . نروژ همچنین مالیات های زیر را اعمال می کند :

• تأمین اجتماعی – مالیاتی که بر حقوق کارمندان شرکت اعمال می شود ، بسته به منطقه ای که تجارت در آن فعالیت می کند ، بین 0 تا 14.1 درصد متفاوت است.

• املاک و مستغلات مالیات بر دارایی – شرکت اشغال خواص املاک و مستغلات در نروژ مورد نیاز به پرداخت مالیات بر دارایی که در محدوده بین 0،2٪ – 0،7٪ ، با ذکر است که برخی از مناطق نروژی انجام این مالیات صدق نمی کند ؛

• مالیات سود سهام – مالیات بسته به محل اقامت شرکت منعقد می شود . اگر شرکت است نروژی بر اساس یا یک کسب و کار از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و آن را انتقال سود سهام به یک شرکت محلی از سود سهام 97٪ معاف از مالیات.

•  شرکت ها همچنین مسئولیت پرداخت مالیات بر سود سرمایه ، وظیفه تمبر ، مالیات بر درآمد نفتی و مالیات بر تناژ را دارند .

مراحل ثبت نام شرکت در نروژ

ویژگی روش تشکیل شرکت نروژی این است که از طریق مرکز ثبت نام موسسه بازرگان انجام می شود .

یکی از مراحل ثبت شرکت در نروژ در آغاز روند تشکیل شرکت در نروژ ، بنیانگذاران باید یک حساب بانکی باز کنند و سرمایه شرکت را واریز کنند . بانک یک موضوع سند سپرده و ترازنامه باید توسط یک مورد بررسی قرار گیرد حسابرس خارج . این حسابرس بیانیه ای را تأیید می کند که مانده تراز و پذیرش شرکت در انتصاب حسابرس را صادر کند .

یکی دیگر از مراحل ثبت شرکت در نروژ اسناد لازم برای ثبت نام شرکت در نروژ ثبت نام شرکتهای تجاری می تواند بصورت آنلاین از طریق وب سایت پر کردن ، و بعدی به صورت حضوری یا از طریق پست ارسال شود . فرم ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده را می توان در همان زمان به عنوان تشکیل پرونده برای ارسال ثبت شرکت و لازم است که گردش مالی سالانه NOK 50000 تجاوز خواهد .

آخرین مرحله از مراحل ثبت شرکت در نروژ  ثبت نام در بیمه اجباری آسیب کارگران و ترتیب برنامه اجباری بازنشستگی شغلی برای کارمندان است . اگر می خواهید در ایالات متحده آمریکا ، اندونزی ، سیشل یا کانادا تجارت ایجاد کنید ، می توانیم شما را با همکاران خود در ارتباط قرار دهیم .

مزایای ثب