تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

نحوه واردات خودروهای تولید شده در مناطق آزاد

خانه > ثبت شرکت در منطقه آزاد  > قوانین ومقررات مناطق آزاد > نحوه واردات خودروهای تولید شده در مناطق آزاد

نحوه واردات خودروهای تولید شده در مناطق آزاد / واردات خودرو در مناطق آزاد

نحوه واردات خودروهای تولید شده در مناطق آزاد

توليدكنندگان خودرو در مناطق آزاد و مناطق ويژه اقتصادي مجازند متناسب با ميزان ارزش افزوده و مواد و قطعات داخلي بكار رفته در خودروهاي توليد شده (به تشخيص كميته تعيين ارزش افزوده)، پس از انجام تشريفات گمركي و پرداخت سود و حقوق و عوارض قانوني مربوط به آن بخش از قطعات وارداتي كه در توليد خودرو استفاده شده است، بخشي از خودروهاي توليدي مذكور را به ساير نقاط كشور وارد نمايند.
خودروهاي وارد شده از مناطق آزاد و مناطق ويژه اقتصادي تا ميزان ارزش افزوده و مواد و قطعات داخلي بكار رفته در آنها، همانند خودروهاي توليد داخل كشور، با كاردكس صادره از سوي شركت مزبور شماره‏ گذاري شوند و ماليات تعيين شده در تبصره 35 قانون بودجه سال 1379 متناسب با قيمت تعيين شده از سوي كميته خودروي وزارت صنايع اخذ شود.

نحوه واردات خودروهای تولید شده

خودروهاي مازاد برارزش افزوده و مواد و قطعات داخلي بكاررفته در آنها، وارداتي تلقي شده و علاوه بر نياز به مجوز ورود، مشمول تمام تشريفات قانوني مربوط به واردات خودروهاي خارجي از جمله ما به‏ التفاوت خواهند بود.

گمرك جمهوري اسلامي مكلف است رونوشت مجوز ترخيص خودروهاي وارده مربوط به ارزش افزوده را به سازمان حمايت مصرف‏ كنندگان و توليدكنندگان ارسال نمايد. همچنين شركت‏ هاي توليدكننده خودرو موظفند آمار توليد خودروهاي توليدي وارد شده به كشور و صادر شده را به صورت ماهيانه به سازمان اخيرالذكر اعلام نمايند.

تمامی حقوق سایت متعلق به ثبت بازرگان می باشد