تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

ثبت تغییرات شرکت

خانه > ثبت شرکت > ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت

پس از اتمام روند ثبت شرکت موسسین شرکت ها می بایست برای انجام هر نوع تغییرات ( به عنوان مثال تغییر سرمایه اولیه و یا تغییر آدرس محل شرکت) ونیز سایر مواردی که دراساسنامه ذکر شده و به تصویب رسیده است ، ابتدا رسما” مراتب را به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری اطلاع دهند. کلیه این تغییرات پس از تصویب مجمع عمومی فوق العاده و یا هیئت مدیره امکانپذیر می باشد .

بدین منظور، تهیه و تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده الزامی می باشد. لازم به ذکر است که برای انجام برخی از تغییرات تدوین بیش از یک صورتجلسه الزامی می باشد. شما موکل گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتردر رابطه با چگونگی ثبت تغییرات به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه نمایید

ثبت تغییرات شرکت

مراحل ثبت تغییرات :

ابتدا لازم است انجام تغییرات با موافقت و رای اکثریت در مجمع عمومی فوق العاده ویا هیئت مدیره به تصویب برسد. پس از اتخاذ تصمیم در خصوص ثبت تغییرات  ، تنظیم و تدوین صورتجلسات مربوطه وسپس اجرای اداری مراحل پرونده انجام می پذیرد و نهایتا”پس از طی این مراحل تغییرات توسط مرجع ثبت شرکت ها به ثبت می رسد.

مدارک ثبت تغییرات شرکت:

مدارک لازم جهت ثبت تغییرات به نسبت نوع شرکت و نوع تغییر بوجود آمده متغیر میباشد. اما بطور کلی میتوان از مدارک ذیل جهت ثبت تغییرات نام برد:

1.صورتجلسه ی تغییرات

2.مدارک شناسایی شرکا یا سهامداران

3.اسناد شرکت

زمان ثبت تغییرات :

زمان لازم جهت ثبت تغییرات شرکت ها با توجه به نوع شرکت و نوع تغییرات در تغییر می باشد.اما می توان تخمین زد که این مدت زمان قریب به 10 الی 15 روز کاری به طول انجامد. لطفا جهت کسب اطلاع از مدت زمان دقیق انجام تغییرات مد نظر خود با موسسه حقوقی بازرگان تماس حاصل فرمایید

هزینه تغییرات شرکت:

هزینه تغییرات شرکت ها برحسب نوع تغییرات و نیز نوع شرکت در نوسان است. به علاوه تعداد صورتجلسات لازم برای انجام تغییرات مورد نظر هم عامل تعیین کننده ای در محاسبه هزینه خواهد بود. لذا به منظور آگاهی از هزینه دقیق با کارشناسان موسسه حقوقی بازرگان در تماس باشید.

مراحل ثبت تغییرات شرکت :

 1. تکمیل فرم مربوط به صورتجلسه تغییرات
 2. شرکت هایی که موضوع فعالیت آن ها برای ثبت نیاز به مجوز داشته اند، بایستی قبل از ثبت تغییرات در اداره ثبت شرکت ها به مراجع صدور مجوز مراجعه نمایند و مجوز خود را تغییر دهند.
 3. مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکتها و انجام مراحل ثبت تغییرات و دریافت کد پیگیری.
 4.  ارسال اصل مدارک و مستندات لازم از طریق پست به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری محل اقامتگاه قانونی شرکت مورد تقاضا.
 5. مطابقت دادن مدارک و مستندات متقاضی با فایل الکترونیکی مربوط توسط اداره ثبت شرکتها.
 6. تولید پیش نویس تاسیس احراز هویت و اخذ امضای متقاضی ثبت در صورت انطباق مورد تقاضا با قوانین و مقررات.
 7. چنانچه مورد تقاضا منطبق با مقررات نبوده و یا نقص در مستندات و مدارک ملاحظه شود مراتب جهت رفع نقص به متقاضی اطلاع داده می‌شود. متقاضی مکلف است ظرف مدت ۳۰ روز نسبت به رفع نواقص اعلام شده اقدام نمایند. در غیر اینصورت مدارک و مستندات ارسالی از طریق پست اعاده و ادامه رسیدگی به مورد تقاضا منوط به ورود مجدد اطلاعات به سامانه و اخذ کد پیگیری جدید می باشد.
 8. جهت ثبت تغییرات شرکت ها و موسسات غیر تجاری ای که در گذشته در اداره ثبت خارج از مرکز استان به ثبت رسیدند، اداره ثبت شرکت های مراکز استانها ابتدا پرونده مربوطه را از مرجع ثبت کننده مطالبه و مراحل ثبت تغییرات را مطابق ضوابط انجام می دهد. اداره ثبت شهرستان ثبت کننده شخص حقوقی مکلف است ظرف یک هفته با شماره گذاری اوراق پرونده مربوطه نسبت به ارسال آن به مرجع ثبت شرکتهای مرکز استان اقدام نماید.
 9. اداره ثبت شرکت های استان مکلف است قبل از اقدام نسبت به اسکن و داده آمایی پرونده دریافت شده اقدام نماید.
 10. بررسی کارشناسی تایید و تعیین نام اشخاص حقوقی مورد تقاضای ثبت تغییرات نام توسط اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری مرکز استان با رعایت مقررات انجام می پذیرد.
 11. پس از بررسی و تایید کارشناس تقاضاهای واصله در اداره ثبت شرکتها و غیر تجاری مرکز استان به شرح ذیل اقدام می گردد.
 12. اداره ثبت شرکتها پیش نویس سند ثبت تغییرات شخص حقوقی را در سامانه تولید و مفاد آن را به صورت الکترونیک به اطلاع متقاضی می رساند.
 13. متقاضی پس از ملاحظه مفاد پیش‌نویس سند به منظور پرداخت حقوق دولتی و امضای نسخه چاپی آن به اداره ثبت شرکتها مراجعه می نماید.
 14. اداره ثبت شرکتها با احراز هویت ذی سمت و اطمینان از وصول حقوق دولتی دو نسخه از سند نهایی را چاپ و به امضای ذی سمت رسانده و در دفتر الکترونیک مربوط در سامانه ثبت می نماید. نسخه امضا شده سند نهایی پس از اسکن در پرونده الکترونیک ثبت شخص حقوقی مربوطه ذخیره و یک نسخه ازآن به متقاضی تحویل داده می شود.
 15. چنانچه اقامتگاه شخص حقوقی مورد تقاضا شهرستانی غیر از مرکز استان باشد، اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری مرکز استان، پیش‌نویس سند تولید شده را جهت احراز هویت و اخذ امضای ذی سمت، از طریق سامانه به اداره ثبت شهرستان محل اقامت قانونی شخص حقوقی ارسال و مراتب را از طریق پیام کوتاه به متقاضی اعلام می‌نماید. اداره مذکور پس از احراز هویت و اخذ امضا، نسخه امضا شده را اسکن و از طریق سامانه به اداره ثبت شرکتهادر مرکز استان ارسال و یک نسخه از سند امضا شده را نیز به متقاضی تحویل می دهد.
 16. مرحله نهایی ثبت تغییرات شرکت ها و موسسات غیر تجاری در سامانه و الحاق اسکن سند امضا شده که سابقه ثبت الکترونیکی شخص حقوقی توسط اداره ثبت شرکتها در مرکز استان انجام خواهد شد.
 17. پس از طی تمام این مراحل با ایجاد زیرساخت ها و ارتباط سیستمی با روزنامه رسمی در تمام موارد، اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری نسخه ای از سند الکترونیکی ثبت شده همان آگهی ثبتی را از طریق سامانه به روزنامه رسمی ارسال می نماید.
 18. متقاضی مکلف است جهت پیگیری مراحل انتشار آگهی و پرداخت هزینه های مربوط از طریق درگاه اختصاصی روزنامه رسمی با استفاده از کد پیگیری بالای آگهی تاسیس اقدام نمایند. آگهی ثبتی مورد نظر پس از ۷ روز کاری در سایت روزنامه رسمی منتشر و به اطلاع عموم می رسد.

انتظار می رود که با خواندن این مقاله با ثبت تغییرات شرکت و شرایط آن، مراحل ثبت تغییرات شرکت و … آشنا شده باشید. اگر تصمیم خود را برای ثبت تغییرات شرکت به صورت اینترنتی گرفته اید بایستی به شما این مژده را دهیم که می توانید خودتان به تنهایی در سامانه ثبت شرکتها کار ثبت خود را انجام دهید. فقط کافیست مراحل ثبت تغییرات شرکت که به صورت تصویری در پایین قرار داده ایم مشاهده کنید. تمام سعی ما در این سایت این بوده که شما را به یک کاربلد ثبتی تبدیل کنیم.

توضیحات تکمیلی:

در این مطلب که در حوزه تغییرات شرکت ها تدوین شده است اطلاعات در خصوص مجامع و نوع تغییرات برای شما عزیزان لحاظ گردیده ، در صورت هرگونه اطلاعات دیگر در این خصوص با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی بازرگان در ارتباط باشید

برای خواندن مطالب بیشتر و دقیق تر در مورد تغییرات شرکت می توانید روی لینک های زیر کلیک کنی

کلیه ی حقوق متعلق به ثبت شرکت بازرگان است