تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

اعتبار علامت ثبت شده

خانه > ثبت اختراع  > اعتبار علامت ثبت شده

اعتبار علامت ثبت شده

اعتبار علامت ثبت شده

اعتبار علامت ثبت شده

مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار می‌گیرد شامل: اعتبار علامت ثبت شده تجاری ، اعتبار علامت ثبت شده طرح صنعتی ، اسم تجاری ، نحوه ثبت اعتبار علامت ثبت شده ، مراحل ثبت اسم تجاری ، مدت اعتبار طرح صنعتی ثبت شد

ماده 13

حقوق ناشی از ثبت علامت ، مدت اعتبار و تمدید آن به شرح زیر است:

د- مدت اعتبار ثبت علامت ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن می باشد. این مدت با درخواست مالک آن برای دوره های متوالی ده ساله با پرداخت هزینه مقرر، قابل تمدید است. یک مهلت ارفاقی شش ماهه که از پایان دوره شروع می شود، برای پرداخت هزینه تمدید، با پرداخت جریمه تأخیر، درنظر گرفته می شود

ماده 11 اعتبار علامت ثبت شده طرح صنعتی و برند

هر ذی نفع می تواند از دادگاه ابطال ثبت علامت را درخواست نماید.

هر ذی نفع که ثابت کند که  مالک علامت ثبت شده شخصاً یا به وسیله شخصی که از طرف او مجاز بوده است، آن علامت را حداقل به مدت سه سال کامل از تاریخ ثبت تا یک ماه قبل از تاریخ درخواست ذی نفع استفاده نکرده است، می تواند لغو آن را از دادگاه تقاضا کند. درصورتی که ثابت شود قوه قهریه مانع استفاده از علامت شده است، ثبت علامت لغو نمی‌شود.

اسم تجاری و مراحل ثبت اسم تجاری

کلماتی که نام یک موسسه تجاری را بیان می کنندو مشخص کننده شخص حقیقی یا حقوقی است. و با علامت تجاری تفاوت دارد. در حال حاضر؛ شایع ترین تقلب در عرصه تجارت و بارزترین رقابت مکارانه، شبیه سازی علایم یا اسامی تجاری است که از دعاوی شایع در دادگستری نیز می باشد.

از منظر حقوقی؛ اسم تجاری و علامت تجاری دو مقوله متفاوت هستند ، لیکن در عرف تجاری این دو مقوله یا به جای هم استفاده می شوند و یا هر دو یکی پنداشته شده و مترادف هم بکار می روند.عدم آگاهی به تفاوت حقوقی این دو مقوله، موجب می شود؛ اقدام های قانونی جهت ثبت اسامی و علایم تجاری به موقع و به نحو صحیح انجام نشود و یا قضاوتی عادلانه و دفاعی شایسته در این خصوص، صورت نگیرد.

نماینده قانونی

– در مورد اشخاص حقیقی وکیل دادگستری باید به عنوان نماینده انتحاب شود. جهت تسهیل طبق رویه اداره ثبت شرکت ها وکالت محضری از وابستگان درجه یک نیز پذیرفته می شود.

– در مورد اشخاص حقوقی صاحب حق امضای شرکت یا وکیل شرکت باید به عنوان نماینده انتحاب شود. جهت تسهیل طبق رویه اداره ثبت شرکت ها وکالت محضری نیز پذیرفته می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید