تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

ثبت شرکت در قطر

خانه > ثبت شرکت  > ثبت شرکت در قطر

ثبت شرکت در قطر

ثبت شرکت در قطر

ثبت شرکت در قطر

ثبت شرکت در قطر

قطر از ثروتمند ترین کشورها از نظر وجود مقدار قابل توجهی نفت، ذخایر، سیستم های زیر ساختی عالی و سیاست های به کار گرفته شده جهت دسترسی به بازارهای آزاد اقتصادی می باشد. کشور قطر  با مساحت 4،468 مایل مربع غنی از نفت و گاز است. با تولید ناخالص داخلی  سرانه 59330.86 دلار. این کشور یکی از شش عضو شورای همکاری خلیج فارس[GCC]  با جمعیت 2.57 میلیون نفر است.  کشور قطر از اعضای سازمان تجارت جهانی (WTO ) می باشد، دیگر سازمان های مالی در قطر بانک هایی با ساختار پیچیده و کامل را به سرمایه گذاران پیشنهاد می کنند. در سال های اخیر اقتصاد قطر رشد 10 درصدی قابل توجهی داشته است، قانون 13 سرمایه گذاران خارجی در سال 2000 نقش مهمی در تحریک رشد اقتصادی ایفا کرد. چرا که این قانون مجوز 100% فعالیت در بخش های کشاورزی، تولید، سلامت، آموزش و گردشگری را به سرمایه داران داد، همچنین این قانون انگیزه های قابل توجهی مانند: آزادی در بازگشت تمام سود به کشور مادری، را در افراد ایجاد کرد.

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در قطر

مهمترین مزایای ثبت شرکت در قطر افتتاح حساب امور بانکی بین المللی و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت می باشد که عملا مزیت های بزرگی به حساب می آید.

در یکم فوریه سال 2010، قانون و مقررات مربوط به سرمایه گذاری های خارجی در بخش های اقتصادی در خصوص اشخاص غیر قطری اصلاح گردید. قانون 1 سرمایه گذاری در سال 2010 به سرمایه گذاران خارجی مجوز 100 درصد مالکیت در بخش های تجاری مانند: استفاده از خدمات مشاوره ای، فناوری اطلاعات (IT) ، خدمات مربوط به ورزش، فرهنگ و سرگرمی را داد. کشور قطر مزایایی برای فعالیت در بخش های اقتصادی مانند فعالیت های اقتصادی با کیفیت بسیار بالا، فعالیت های زیرساختی و ارائه خدمات با بالاترین سطح استاندارد بین المللی، تسهیل در بهره برداری با بهترین کیفیت و خدمات ویژه ای را در اختیار افراد قرار می دهد.

ثبت شرکت در قطر

مزایای ثبت شرکت در قطر

از دیگر مزایا عبارتند از :

هیچگونه مالیاتی بر درآمد با ثبت شرکت در قطر وجود ندارد مگر در شرایطی خاص که نهایتا 5 درصد در حوزه ی واردات و صادرات کالا خواهد بود.

به سرمایه گذاران خارجی مجوز کامل برگشت سود و سرمایه در خارج از کشور به ارز خارجی را می دهد.

مالیات بر همکاری های خارجی شرکت ها 10 درصد می باشد. ( با توجه به قانون تصویب شده در 1 ژانویه 2010 ).

فعالیت های زیر ساختی در حال توسعه

هنر ایجاد فعالیت های زیر ساختی مانند ارتباطات از راه دور

نمایشگاه های بین المللی عالی و سالن های کنفرانس بسیار زیبا

ایجاد اداره ها و مکان های اقامتی با کیفیت بسیار عالی

نیروی کار ارزان و فرایند استخدام بسیار راحت

وجود هتل، بیمارستان های مجلل، مدارس و مراکز خرید

دولت قطر در ترفیع فعالیت های اقتصادی بسیار موفق بوده است و انگیزه های سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی، بانکداری، بیمه، سیاست و پایداری اجتماعی را در افراد ایجاد کرده است. همچنین این کشور محیطی بسیار عالی برای شروع فعالیت های تجاری در افراد ایجاد کرده است.

برای شرکت هایی که قصد حضور بازرگانی در قطر را دارند، گزینه های انتخابی بسیاری مانند تاسیس شرکت یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود (LLC) در نظر گرفته شده است، وجود یک یا چند شریک ملی، کسانی که مقدار سرمایه آنان نبایستی کمتر از 51 در صد باشد برای تاسیس این شرکت الزامی می باشد. توجه داشته باشید که نیازی نیست که سود حاصل از شراکت به صورت یکسان منعکس شود. لذا سرمایه گذارن خارجی که قصد راه اندازی تجارت در قطر را دارند می بایست در شورای KMD که برای راه حل های خاص طراحی شده است و کمک بسیاری در راه اندازی تجارت در کمتر از یک ماه به افراد می کند شرکت کنند.

راه حل های شورای KMD در خصوص همکاری با سرمایه داران محلی و شرکا و مشخصات شرکت های خارجی که به این خدمات نیاز دارند می باشد.

به طور کلی تمام گواهی ها توسط وزیر تجارت صادر می گردد. اگرچه گواهی صادر شده برای برخی از گروه ها به تایید وزیران خاص و یا دیگر مقامات نیاز دارد.

شرکت های صنعتی – دارای مجوز و تاییدیه از وزارت صنعت و انرژی

شرکت های حقوقی – دارای تاییدیه از وزارت دادگستری

موسسات آموزشی – تاییدیه های لازم از وزارت آموزش و پروش را دریافت کرده باشید.

سازمان های بهداشت و سلامت – دریافت تاییدیه از وزارت بهداشت

شرکت های گردشگری – دریافت تاییدیه از مسئولین و ادارات گردشگری کشور قطر

برای اینکه شما برنامه تجاری یا همان بیزینس پلن برای ثبت شرکت را در نظر داشته باشید با نکات زیر را رعایت نمایید:

خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار

انتظاراتی که از محصولات و خدمات دارید

تعیین تیم مدیریت

نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام شرکت بایستی مشخص گردد.

برآوردهای مالی و هزینه ها:

هزینه ثبت شرکت

هزینه نگهداری سالانه شرکت

تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت

باید سعی شود که افرادی که می خواهند در قطر فعالیت های تجاری انجام دهند حساب خود را در این کشور افتتاح کنند و خوب است بدانید که باز کردن حساب بانکی در قطر کاری بسیار ساده و راحت می باشد. برای افتتاح حساب بانکی خود باید پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی که مشخص کند شما در این کشور اسکان دارید را داشته باشید. یکسرس مدارک دیگر هم وجود دارد که این مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.

ساختارهای حقوقی برای راه اندازی تجارت در قطر

قانون قطر اظهار دارد که کل سهام برای فعالیت در شرکت های بازرگانی نبایستی کمتر از 51 درصد باشد که به معرفی هفت گروه از سازمان تجاری می پردازد، سازمان هایی که با توجه به قانون 13 تجارت در سال 2000 و یا قانون 1 تجارت در سال 2010 قابل تاسیس می باشند. سازمان هایی که برای تاسیس به سهامداران، مدیران، حداقل سرمایه ذکر شده و طی کردن مراحل حقوقی نیاز دارند. 7 گروه از سازمان های تجاری که توسط قانون تعریف شده اند عبارتند از :

شرکت مشارکتی ساده :

از اصلی ترین شکل توافقنامه تجاری می باشد که با همکاری دو یا چند فرد صورت می گیرد که هدف اصلی آن انجام فعالیت های تجاری در قطر می باشد. ناگفته نماند که مسئولیت شرکا محدود نمی باشد و نام تجاری شرکت می تواند بر اساس نام شرکا انتخاب گردد.

شرکت با همکاری مشترک :

این شرکت همانند شرکت های ساده می باشد، اگرچه شرکت با همکاری مشترک دو نوع شریک ذکر شده در زیر را در بر می گیرد : 1- شرکای شریک 2- شرکای امین ( مورد اعتماد )

ثبت شرکت با سرمایه گذاری مشترک :

این نهاد از دو یا چند فرد برای همکاری در خصوص پیشبرد پروژه ها تشکیل شده است. شرکت با سرمایه گذاری مشترک، یک نهاد متحد و بدون اشخاص حقوقی می باشد.

شرکت سهامی عمومی :

شرکت سهامی عمومی با عنوان شرکت سهامی یا شرکت سهامی قطری شناخته می شود. این شرکت متغیرهای شناخته شده مختلفی مانند : 1- افتتاح شرکت سهامی عمومی 2- شرکت سهامی خصوصی یا شرکت با مسئولیت محدود را در بر می گیرد.

ثبت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود :

این شرکت به وجود حداقل دو یا چند شریک یا حداقل چهار شریک مورد اعتماد نیاز دارد، حداقل سرمایه برای راه اندازی این شرکت 1000000 ریال ( ریال قطر ) می باشد.

شرکت  تضامنی :

شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

شرکت با مسئولیت محدود در قطر :

این شرکت، یکی از رایج ترین نهاد های در حال فعالیت در قطر می باشد.

شرکت راه اندازی شده :

شرکت راه اندازی شده، شرکت های سهامی یا شرکت با مسئولیت محدود را در بر می گیرد، شرکتی که تسلط مالی و مدیریتی کامل بر شرکت هایی با حداقل 51 در صد سرمایه را دارد. حداقل سرمایه برای راه اندازی این شرکت 10 میلیون ریال ( ریال قطر ) می باشد.