تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

نحوه ثبت اظهارنامه طرح صنعتی

خانه > ثبت اختراع  > نحوه ثبت اظهارنامه طرح صنعتی

نحوه ثبت اظهارنامه طرح صنعتی

نحوه ثبت اظهارنامه طرح صنعتی

نحوه ثبت اظهارنامه طرح صنعتی

مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار میگیرد شامل: نحوه ثبت اظهارنامه طرح صنعتی ، تعهد نامه ثبت اظهارنامه طرح صنعتی ، انتخاب نوع اظهارنامه طرح صنعتی

اگر قصد ثبت طرح صنعتی را دارید دیگر نیازی نیست که به صورت حضوری مراجعه کنید و از این پس می‌توانید بصورت الکترونیکی طرح خود را ثبت کنید.

نحوه ثبت اظهارنامه طرح صنعتی

ثبت اظهار نامه طرح صنعتی

برای ورود به پنل کاربری خود نام کاربری و رمز عبور و کد امنیتی را وارد کنید و سپس بر روی دکمه ورود به سامانه کلیک نمایید.

پس از وارد شدن به پنل کاربری خود بر روی ثبت اظهارنامه طرح صنعتی کلیک نمایید.

تعهد نامه ثبت اظهارنامه طرح صنعتی

قبول این تعهد نامه به منزله جدول مواعد قانونی می باشد.از آنجایی که سیستم این مواعد را بصورت اتوماتیک رعایت می نماید امکان تغییر تصمیم اتخاذ شده ، وجود ندارد.لذا موکدا تاکید می گردد، پس از ثبت اظهارنامه مواعد قانونی را رعایت نمایید.

با کلیک بر روی گزینه مرحله بعد صفحه بعد نمایش داده می شود ،در غیر اینصورت ،به صفحه اصلی پنل بازمیگردید.

 متن این تعهد نامه به این صورت میباشد:

اینجانبب متقاضی ثبت اختراع ،اقرار و قبول دارم که در اجرای ماده 167 آیین نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری و مفاد قانون تجارت الکترونیک وآیین نامه های اجرایی مربوطه ،بند ج ماده 48 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه و دیگر مققرات ناظر ، یک هفته پس از ثبت الکترونیکی اظهارنامه، به صورت مستمر از طریق این سایت به بخش پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده مراجعه و از تصمیم اداره مطلع شوم.

تاریخ ابلاغیه که در خلاصه پرونده رویت میشود به منزله تاریخ ابلاغ قانونی تلقی می‌شود بدیهی است مواعد قانونی از تاریخ مذکور احتساب شده و پس از آن هیچگونه اعتراض و ادعایی در این خصوص نخواهیم داشت.

همچنین تعهد می‌نمایم اطلاعات وارد شده مربوط به اظهار نامه و کلیه اسناد ، مدارک و شمائم پیوست که حسب مورد تصویر آن را در فضای مجازی ارسال نموده ام، صحصح و واقعی و منطبق با قوانین و مقررات و موازین ناظر بر آن بوده و چنانچه خلاف آن در هر مرحله از اقدامات ثبتی اعم از مرحله تطبیق اسناد کاغذی با سوابق فایل شده و دیگر مراحل ثبتی اثبات گردد. علاوه بر جبران خسارت و پاسخگویی در مراجع صالحه قضایی ، اداره ذیربط راسا مجاز خواهد بود حسب مورد فرآیند رسیدگی به اظهارنامه مربوط را متوقف و کلیه اقدامات انجام شده کان لم یکن و مردود اعلام نماید.

انتخاب نوع اظهارنامه طرح صنعتی

ثبت اظهار نامه طرح صنعتی جدید : زمانی باید از این گزینه استفاده نمایید که قصد ثبت یک طرح صنعتی جدید را دارید.

ثبت اظهار نامه طرح صنعتی جدید و اعتراض ثبت کنم: زمانی است که شما به تقاضاء ثبت طرح صنعتی اعتراض داشته باشید (بخش ماده 102 آیین نامه) .هرگاه اعتراض معترض مبنی بر ادعای حق مالکیت ، نسبت به طرح صنعتی باشد که اظهارنامه  ثبت آن تسلیم مرجع ثبت شده است در صورتی که طرح صنعتی قبلا به نام او ثبت نشده است باید همزمان با اعتراض برای طرح صنعتی خود مطابق قانون و آیین نامه تقاضای ثبت (ضمن اعتراض اظهارنامه جدید را فایل نماید.) و حق الثبت اظهارنامه و حق الثبت طرح صنعتی و تمام مخارج مربوط به آن را تادیه نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید