تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

چگونه با سهام عدالت صاحب خودرو شوید

خانه > اخبار  > چگونه با سهام عدالت صاحب خودرو شوید

چگونه با سهام عدالت صاحب خودرو شوید

چگونه با سهام عدالت صاحب خودرو شوید

چگونه با سهام عدالت صاحب خودرو شوید

مواردی که در این طرح مورد بررسی قرار میگیرد شامل: چگونه با سهام عدالت صاحب خودرو شوید ، سهام عدالت ضامن خرید خودرو ، سهام عدالت وثیقه خرید خودرو ، شرایط ضامن شدن سهام عدالت برای خرید خودرو

با وجود اینکه دیروز خبر خودرو رایگان به خانواده‌های نازمند و کم درآمد تکذیب شد اما طبق گفته ها این پایان راه نیست

تا کنون سهام عدالت ضامن برخی از وام شده مانند:

سهام عدالت ضامن وام اجاره مسکن می‌شود
سهام عدالت ضامن وام ازدواج

شما نیز حتما خبرهایی در زمینه دریافت وام  با ضمانت سهام عدالت شنیده اید اما خبرها حاکی از این است که تنها سهام عدالت به عنوان وثیقه و ضامن قابل قبول نیست مثلا برای دریافت وام ازدواج نیاز به دو ضامن معتبر است.

سهام عدالت وثیقه وام بانکی

یکی دیگر از تصمیم های دیگری که در زمینه گرفته شده دادن کارت  اعتباری به افرادی که سهام عدالت دارند بود. طبق این طرح قرار بود مشمولان سهام عدالت بتوانند از طریق نظام بانکی تا سقف ۵۰ تا ۶۰ درصد از ارزش دارایی سهام عدالت خود، کارت اعتباری دریافت کنند و با استفاده از آن قادر باشند با مراجعه به مراکز خرید، به صورت اعتباری خرید کنند. همچنین براساس این طرح در نظر گرفته شد مشمولان سهام عدالت تا یکسال فرصت تسویه وجه با بانک را داشته باشند.

بازپرداخت این تسهیلات سه ساله و مطابق با مصوبه شورای‌عالی پول و اعتبار ۱۸ درصد در نظر گرفته شده و وثیقه این تسهیلات هم فقط سهام عدالت است. بنابراین مشتریان نیاز به ارائه هیچ ضمانت دیگر یا سپرده‌گذاری پیش یا پس ازدریافت وام نخواهند داشت.

اما با مراجعه مردم به بانک و درخواست کارت اعتباری مورد نظر با پاسخ عدم ابلاغ این قانون به بانک مواجهه شدند.

سهام عدالت ضامن خرید خودرو

به گفته یکی از نمایندگان مجلس طرح خودرو دار کردن(چگونه با سهام عدالت صاحب خودرو شوید) خانواده هایی که

  1. نیازمند باشند
  2. خودرو نداشته باشند
  3. سهام  عدالت داشته باشند

این طرح باید به گونه ای باشد که بار مالی نه برای دولت داشته باشد نه برای خانوارهای کم درآمد(شرایط ضامن شدن سهام عدالت برای خرید خودرو).

خانوارهای دهک‌های پایین و آسیب پذیر با اولویت خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی( شامل بهزیستی کمیته امداد و..)  در این طرح مورد توجه قرار خواهند گرفتند،در این طرح تنها با بخشی از سهام عدالت این خانوارها صاحب خودرو شوند بدون آنکه هزینه چندانی برای آنها داشته باشد و همچنین برای خودروسازان نیز مناسب است چرا که میتوانند تولید جدید با تیراژ بالا داشته باشند.

امیدواریم با عملی شدن کامل این طرح ها رضایت مردم کم درآمد جلب شود و در آینده نیز با طرح هایی از این قبیل بتوان به مردم کمک کرد اما چنین طرح هایی باید اجرایی شوند و نهادهایی نیز برای نظارت بر این امر در نظر گرفته شود

با این حال و تجربیات قبلی به نظر میرسد تا تصویب نهایی این طرح و عملی شدن آن راه پرفراز و نشیبی پیش رو است

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید