تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

آزاد سازی و فروش سهام عدالت در عید غدیر و ۲۲ بهمن

خانه > اخبار  > آزاد سازی و فروش سهام عدالت در عید غدیر و ۲۲ بهمن

آزاد سازی و فروش سهام عدالت در عید غدیر و ۲۲ بهمن

فروش سهام عدالت در عید غدیر

آزاد سازی و فروش سهام عدالت در عید غدیر و 22 بهمن

آزاد سازی و فروش سهام عدالت در عید غدیر و 22 بهمن ، فروش سهام عدالت برای افرادی که قبلا 30 درصد از سهام خود را فروخته‌اند ، فروش سهام عدالت برای افرادی که قبلا درخواست فروش نداده‌‌اند ، چه زمانی سهام عدالت خود را بفروشیم ، ارزش سهام عدالت چقدر است ، تکلیف سهام عدالت افراد فوت شده چیست ، زمان واریز سهام عدالت مرحله دوم ، زمان واریز سهام عدالت مرحله سوم ، فروش فوری و دریافت سهام عدالت(انتقال سهام عدالت به پرتفوی)

مطالبی که در این مطلب مورد بررسی قرار میگیرد:

 1. فروش سهام عدالت برای افرادی که قبلا 30 درصد از سهام خود را فروخته‌اند
 2. فروش سهام عدالت برای افرادی که قبلا درخواست فروش نداده‌‌اند
 3. چه زمانی سهام عدالت خود را بفروشیم
 4. ارزش سهام عدالت چقدر است
 5. تکلیف سهام عدالت افراد فوت شده چیست
 6. زمان واریز سهام عدالت مرحله دوم
 7. زمان واریز سهام عدالت مرحله سوم
 8. فروش فوری و دریافت سهام عدالت(انتقال سهام عدالت به پرتفوی)

فروش سهام عدالت برای افرادی که قبلا 30 درصد از سهام خود را فروخته‌اند

آزاد سازی کامل سهام عدالت در حال انجام است و در ۱۸ مرداد ماه سال 1399  که همزمان با عید غدیر خم است، امکان فروش 30 درصد این سهام برای صاحبان سهام فراهم می‌شود. و در مرحله بعد که 22 بهمن سال 1399 اعلام شده نیز می‌توانند 30 درصد دیگر از سهام خود خود را بفروشند .

فروش سهام عدالت برای افرادی که قبلا درخواست فروش نداده‌‌اند

آزادسازی 60درصد از سهام  برای افرادی که در محله پیش روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند در عید غدیر یعنی در 18 مرداد 99 فراهم می‌شود و در مرحله بعد که 22 بهن اعلام شده نی می‌توانند باقی سهام خود را آزاد کنند.

طبق آمار، از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت، ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند. این افراد از هشتم خردادماه امکان فروش ۳۰ درصد از سهام خود را با مراجعه به بانک‌ها یا کارگزاری‌ها داشتند . در مرحله دوم نیز میتوانند 30 درصد دیگر را نیز آزاد کنند یا بفروشند.

چه زمانی سهام عدالت خود را بفروشیم

سهامدارانی که سهام خود را آزاد کرده اند یعنی روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند محدودیت زمانی برای فروش سهام خود ندارند و هر زمانی که بخواهد می‌توانند برای فروش سهام خود اقدام کنند. با توجه به افزایش ارزش این سهام و عدم محدودیت زمانی برای فروش توصیه می‌شود از فروش شتاب‌زده این سهام خودداری کنید

چه زمانی سهام عدالت را بفروشیم

ارزش سهام عدالت چقدر است

مجموعه سهام عدالت متشکل از ۱۳ شرکت غیر بورسی است و ۳۶ شرکت بورسی  دارندگانی که مدیریت مستقیم سهامشان را انتخاب کرده‌اند می‌توانند صورت وضعیت دارایی‌های بورسی خود را در سامانه سهام عدالت به آدرس https://samanese.ir مشاهده کنند.

ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۸ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسیده که ۳۰ درصد آن معادل ۵٫۶ میلیون تومان می‌شود. و برای سهام‌های یک میلیون تومانی  یعنی سه گروه تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و آنهایی که به مبلغ اولیه 532 هزار تومانی خود اضافه کردند و دارای سهم کامل یک میلیون ‌تومانی بودند  ارزش آن دو برابر می‌شود.

تکلیف سهام عدالت افراد فوت شده چیست

وراث می‌توانند به دفاتر پیشخوان مراجعه و با ارائه مدارک لازم همراه با امضای تقسیم نامه سهام عدالت، این سهام را بین وراث تقسیم نمایند، امکان انتقال سهام در این مرحله تنها بین وراث وجود دارد و نمی توان آن را به افرادی که نام آن ها بین وراث نیست انتقال داد.

تکلیف سهام عدالت افراد فوت شده

زمان واریز سهام عدالت مرحله دوم(آزاد سازی و فروش سهام عدالت در عید غدیر)

برخی از افرادی که در مرحله اول روش مستقیم و فروش 30 درصد از سهام عدالت خود را انتخاب کردند با مشکلاتی روبه‌رو شدند.

یکی از این مشکلات، واریز نشدن مبلغ به حساب آنهاست و یکی از سوالاتی که اکنون ذهن فروشندگان سهام عدالت را درگیر کرده این است که چه مدت طول می‌کشد تا هزینه سهام را دریافت کنند یا اینکه هزینه کدام مرحله از فروش سهام عدالت را دریافت کرده اند یا در چند مرحله این هزینه به حساب آنها وریز می‌شود. یکی از راه‌های دریافت فوری سهام عدالت خود می توان از روش انتقال سهام عدالت به پرتفوی خود استفاده کرد که در قسمت بعد آن را شرح می‌دهیم.

فروش فوری و دریافت سهام عدالت(انتقال سهام عدالت به پرتفوی)

در حال حاضر مجوز فروش 30 درصد از پرتفوی بورسی و فرابورسی سهام عدالت صادر گردیده است. اگر روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده اید، برای فروش فقط کافیست به وب سایت کارگزاری خود مراجعه کرده و به قسمت سهام عدالت آن بروید. در این قسمت از شما کد ملی و شماره تلفن همراه درخواست می شود که بعد از وارد کردن و تایید آن می توانید سهام عدالت خود را در کارگزاری خود به فروش برسانید. به همین منظور شماره همراه و کد ملی خود را وارد نموده و پس از ورود به سامانه، از گزینه “ثبت درخواست فروش” برای فروش سهام خود اقدام نمایید. از زمانی که سفارش فروش را ثبت می‌کنید، هر زمان که کارگزاری موفق به فروش سهام شما شود 3 روز کاری بعد وجه آن به شماره شبایی که در سامانه SamaneSe.ir معرفی کرده اید واریز خواهد شد.

سهام عدالت از چه سهام هایی تشکیل شده است

 1. آلومینیوم ایران
 2. ایرانخودرو
 3. بانک تجارت
 4. بانک صادرات بانک ملت
 5. پارس سویچ
 6. پالایش نفت بندرعباس
 7. پالایش نفت تهران
 8. پالایش نفت شیراز
 9. پالایش نفت اصفهان
 10. پتروشیمی مارون
 11. پست بانک
 12. چادرملو
 13. حمل و نقل پتروشیمی
 14. سایپا
 15. سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران
 16. سرمایه گذاری رنا
 17. سیمان داراب
 18. سیمان دشتستان
 19. فولاد آلیاژی ایران
 20. فولاد خوزستان

میزان سهم هر شرکت در سهام عدالت چقدر است

بر این اساس چنانچه مشمول روش مستقیم را انتخاب کند، می‌تواند سهام ۳۶ شرکت بورسی را شخصا مدیریت کند. این ۳۶ شرکت شامل پالایش نفت تهران با ۷۰ درصد، سیمان داراب با ۵۰ درصد، پارس سوئیچ با ۴۶ درصد، بانک صادرات ایران با ۴۰، درصد بانک تجارت با ۴۰ درصد ،فولاد آلیاژی ایران با ۳۹ درصد، سیمان دشتستان با ۳۴ درصد، بانک ملت با ۳۰ درصد، آلومینیوم ایران – ایرالکو با ۳۰ درصد، پتروشیمی مارون با ۳۰ درصد ، فولاد خوزستان با ۳۰ درصد و فولاد مبارکه اصفهان با ۳۰ درصد بیشتربن سهم را دارند.

و حمل و نقل پتروشیمی با ۲۹ درصد،  پالایش نفت بندرعباس با ۲۰ درصد، پالایش نفت شیراز با ۲۰ درصد، پالایش نفت اصفهان با ۲۰ درصد، پالایش نفت تبریز با ۲۰ درصد،  پست بانک با ۲۵ درصد می‌شود. همچنین چادرملو با ۲۱ درصد،  سایپا با یک درصد، سرمایه‌ گذاری توسعه صنعتی ایران با ۲۳ درصد، سرمایه‌ گذاری رنا با دو درصد، ایران خودرو با یک درصد، از دیگر شرکت‌های بورسی موجود در سبد سهام عدالت هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید