تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

تصویب پرداخت یارانه جدید ۱۲۰ تومانی

خانه > اخبار  > تصویب پرداخت یارانه جدید ۱۲۰ تومانی

تصویب پرداخت یارانه جدید ۱۲۰ تومانی

پرداخت یارانه جدید

تصویب پرداخت یارانه جدید 120 تومانی

مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار میگیرد شامل: تصویب پرداخت یارانه جدید 120 تومانی ، جزئیات طرح تصویب پرداخت یارانه جدید 120 تومانی ، زمان پرداخت یارانه جدید 120 هزاری ، یارانه کالای اساسی برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد چقدر خواهد بود ، یارانه گوشت و مرغ و برنج

این طرح حدود یک ماه پیش در مجلس پیشنهاد شده که با استقبال روبه رو شد در این طرح  213 نفر موافق و 5 نفر مخالف و 6 نفر ممتنع بوده اند.

جزئیات طرح تصویب پرداخت یارانه جدید 120 تومانی

در حال حاضر شصت میلیون نفر در ایران یارانه دریافت می‌کنند اما سوال این است که این یارانه کالاهای اساسی به جه افرادی تعلق می‌گیرد؟

همانگونه که می‌دانید این طرح برای افراد ضعیف جامعه در نظر گرفته شده و طبق پیش بینی ها 40 میلیون از جمعیت ایران شامل این طرح می‌شوند افرادی مانند کارگران ، بازرنشسته ها و کارمندان البته برای در نظر گرفتن هر شخص در این طرح بررسی هایی انجام شده است.

این طرح به نام خرید کالاهای اساسی نام گذاری شده و همانگونه که مشخص است این مبلغ برای کمک در خرید مردم برای خرید کالاهای اساسی مانند مواد خوراکی است.

یکی از تفاوت های این طرح با یارانه ای که قبلا تعیین شد بود این است که حداکثر مبلغ پرداخت شده به هر خانوار با توجه به تعداد اعضای خانواده به پنج نفر پرداخت می‌شود که معادل 600 هزار تومان است پس خانوارهایی که بیش از پنج نفر هستند مبلغ 600 هزار نفر تعلق می‎‌گیرد.

یارانه یارانه کالای اساسیکالای اساسی

زمان پرداخت یارانه جدید 120 هزاری

یارانه در 20 مهر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. اما برای یارانه کالاهای اساسی پس از تخصیص کارت اعتباری مخصوص واریز به حساب خانوار شروع خواهد شد. گفتنی است که دولت برای پرداخت یارانه کالاهای اساسی تقریبا  30 هزار میلیارد تومان از بودجه سال 1399 را تخصیص داده است

یارانه کالای اساسی برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد چقدر خواهد بود

برای افرادی که درامدی ندارند که غالبا افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند و در حدود بیست میلیون جمعیت دارند تصمیمی که اتخاذ شده این است که دو برابر افراد دیگر یارانه کالاهای اساسی را دریافت کنند یابه عبارتی برای هر شخص 120 هزار تومان در نظر گرفته شده و میزان دریافتی در این خانوار 3 نفره 360 هزار تومان خواهد بودخواهد بود.

گفتنی است که این مبلغ یارانه فقط برای خرید کالاهای اساسی مانند برنج ، گوشت و مرغ و.. است و احتمالا قابل برداشت از طریق عابر بانک نخواهد بود.

برچسب ها:

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید