تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

کسب و کار مجازی

خانه > اخذ مجوز  > کسب و کار مجازی

کسب و کار مجازی

کسب وکار مجازی

کسب و کار مجازی

مواردی که در این مطلب مورد استفاده قرار میگیرد شامل : کسب و کار مجازی ، کسب و کار مجازی چیست ، مراحل صدور پروانه کسب مجازی ، نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کار اینترنتی

کسب و کار مجازی چیست

-کار مجازی: واحد صنفی است که توسط هر شخص حقیقی و یا حقوقی برای ارائه محصول (کالا و یا خدمات به طور مستقیم و یا غیر مستقیم و به صورت کلی یا جزئی به عمده فروشان، خرده فروشان و مصرف کنندگان از طریق ابزار های ارتباط از راه دور از قبیل وب سایت و نرم افزارهای تجاری دایر شده باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کار اینترنتی

مصرف کننده: هر شخصی که در ازای پرداخت وجه با هدف غیر تجاری و صرفا برای مصرف خود  مبادرت به خرید محصول نماید.

محصولات مصرفی: کالا و خدمات مورد عرضه در بازاریابی شبکه ای که در سبد مصرف قشر وسیعی از جامعه قرار دارد، چند بار در سال توسط مصرف کنندگان تجدید خرید می شود و مشابه آن در بازار وجود دارد.

۸- اتحادیه: اتحادیه کشوری که از واحدهای صنفی موضوع این آیین نامه براساس تبصره (۷) ماده (۲۱) قانون نظام صنفی تشکیل می شود.

۹-کمیته نظارت: کمیته نظارت موضوع ماده (۱۵) این آیین نامه.

۱۰- نماد اعتماد الکترونیکی: نشانه ای است که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برابر مقررات به کسب و کار های اینترنتی با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها بطور همزمان با صدور پروانه کسب اعطا می گردد

ماده ۲- کسب و کار مجازی

دبیرخانه هیات عالی نظارت و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی موظفند ضمن اتصال سامانه های خود بدون نیاز به اخذ مدرک مجدد(مطابق ماده (۳) این آیین نامه)، امکان دسترسی طرفین به مدارک متقاضی و صدور همزمان پروانه کسب و نماد اعتماد الکترونیکی را فراهم نمایند.

ماده ۳- مراحل صدور پروانه کسب مجازی:

1- راه اندازی کسب و کار اینترنتی توسط متقاضی مطابق چک لیست های مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

۲- ثبت تقاضا توسط متقاضی در سامانه اینماد (ارجاع تقاضای کسب و کار مشمول قانون نظام صنفی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بلافاصله پس از ارزیابی و براساس فهرست مرکز اصناف و بازرگانان ایران به سامانه اصناف).

٣- بارگذاری مدارک مندرج در ماده (۴) این آیین نامه توسط متقاضی در سامانه اصناف حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از قبول تقاضا۔

نماد اعتماد الکترونیکی کار اینترنتی

۴- تکمیل پرونده مطابق ماده (۴) این آیین نامه توسط اتحادیه. تبصره – اتحادیه موظف است به طور همزمان از دستگاههای طرف استعلام مندرج در ماده (۴) این آیین نامه استعلام نماید.

۵- صدور و تسلیم پروانه کسب (پس از تطبیق مدارک بارگذاری شده با اصل آن) به متقاضی حداکثر ظرف پانزده روز و ارسال مشخصات پروانه کسب به سامانه اینماد.

۶- اعطای نماد اعتماد الکترونیکی همزمان با صدور پروانه کسب

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید