تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

حمایت دوباره دولت از بورس با عرضه دارا دوم در شهریور

خانه > اخبار  > حمایت دوباره دولت از بورس با عرضه دارا دوم در شهریور

حمایت دوباره دولت از بورس با عرضه دارا دوم در شهریور

حمایت دوباره دولت از بورس با عرضه دارا دوم در شهریور

حمایت دوباره دولت از بورس با عرضه دارا دوم در شهریور

مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار میگیرد شامل: حمایت دوباره دولت از بورس با عرضه دارا دوم در شهریور ، علت حمایت دولت از بورس چیست ، آیا دولت از بورس حمایت میکند

حمایت دوباره دولت از بورس با عرضه دارا دوم در شهریور

با توجه به روند نزولی شاخص کل بورس در دو هفته گذشته و عبور از خط اصلاح سوالی که پیش می‌آید این است که حمایت دولت کجاست. مطمئنا در این چند روز اخیر خبرهای فراوانی درباره حمایت دولت شنیده اید. اکنون خبرها اینگونه است که دارا دوم در همین هفته باز هم این بازار رونق خواهد گرفت و بازهم با حمایت دولت بازار بورس رشد خواهد داشت.

آیا دولت از بورس حمایت میکند

کارشناسان بورس بر این باورند که حمایت دولت روند بورس را به طور حتم صعودی خواهد کرد، اما سرمایه‌گذاران نباید همانند دو ماه نخست امسال از این پس در انتظار رشد پرشتاب شاخص بورس باشند اما با توجه به تاثیر سیاست در بازار بورس ایران نمیتوان تحلیل دقیقی از این بازار داشت.

حمایت دوباره دولت از بورس با عرضه دارا دوم در شهریور

با توجه به اختلافات دولت در تصمیم گیری درباره عرضه دارا دوم یا لغو عرضه ، منجر به ایجاد برخی از رفتارهای هیجانی در بازار شد که زمینه افت شاخص بورس و ایجاد حساسیت بین سرمایه‌گذاران بورس را فراهم کرد.

یکی از مشکلاتی که در این چند هفته با آن مواجهه هستیم  نوسان‌گیرها هستند در حال سواستفاده از روند کنونی بازارند و این موضوع چندان به نفع وضعیت فعلی بازار نیست.

یکی از راه حل هایی که برای این موضوع در نظر گرفته شده حد نصاب سقف سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری اوراق بهادار با درآمد ثابت به ۱۵ درصد افزایش یافت. این تصمیم‌ به منظور حمایت سهامداران گرفته شده تا صف فروش تشکیل نشود و بازار ثبات داشته باشد. با این تصمیم نوسانات اخیر بازار سرمایه که موجب افت شاخص کل شد متوقف می‌شود.

یکی دیگر از عواملی که سبب تاثیر ناگهانی بر بازار بورس خواهد شد تحولات سیاسی نیمه دوم امسال و همچنین شکل‌گیری آرایش سیاسی در جناح‌های کشور ممکن است در روند بازار تاثیرگذار باشد و مانع از رشد پرشتاب بورس شود.

به نظر می‌رسد در چند روز اخیر با توجه به دست به دست شدن سهام اصلاح شاخص بورس انجام شده و اکنون خطری در این زمینه بازار را تهدید نمی‌کند.

علت حمایت دولت از بورس چیست

خرید می‌تواند مسکن، خودرو، طلا، ارز و یا سهام باشد. این در حالی است که خرید گزینه‌های ابتدایی برای سرمایه‌گذاری نه تنها به کاهش بیشتر ارزش پول ملی دامن می‌زند، بلکه تورمی کلی در کشور ایجاد می‌کند.

به این صورت که با افزایش تقاضا در حوزه‌های مسکن، خودرو، طلا و ارز به گرانی این کالاها منتج خواهد شد و گرانی این کالاهای اساسی، همه چیز را تحت شعاع قرار می‌دهد.

در نتیجه باید بازاری برای سرمایه‌گذاری در اختیار مردم قرار گیرد که علاوه بر بازدهی، به سمت تولید سوق داده شود .

حمایت دوباره دولت از بورس با عرضه دارا دوم در شهریور

در این راستا بورس تنها بازاری است که هم می‌تواند نقدینگی بازار را جذب کند و هم سرمایه‌ها را به دست شرکت‌های بورسی برساند.

از این رو دولت به درستی تصمیم دارد که حمایتی جدی از بورس داشته باشد و راه را برای جذب سرمایه‌ها به این بازار، باز کند.

در نتیجه برنامه‌های مطلوبی نیز در این راستا اجرا شد که از قبیل آنها می‌توان به عرضه صندوق‌های ETF، آزادسازی سهام عدالت و همچنین تشویق شرکت‌ها به حضور در بورس اشاره کرد که چندی پیش نیز در این راستا شاهد آن بودیم که مشوق‌هایی مالیاتی برای شرکت‌های تازه وارد به بورس در نظر گرفته شد.

بر این اساس می‌توان دریافت که حمایت دولت از بازار سرمایه مصداق حمایت از تولید است

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید