تماس برای مشاوره رایگان 45518-021

خارج از ساعت کاری 09120213393

اینستاگرام

واتس اپ

 

نحوه ثبت نام بیمه بیکاری

خانه > اخبار  > نحوه ثبت نام بیمه بیکاری

نحوه ثبت نام بیمه بیکاری

نحوه ثبت نام بیمه بیکاری

نحوه ثبت نام بیمه بیکاری

مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار میگیرد شامل : نحوه ثبت نام بیمه بیکاری ، مراحل ثبت نام بیمه بیکاری ، ثبت نام در اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری ، مدارک مورد نیاز و ضروری برای ثبت نام بیمه بیکاری

مراحل ثبت نام بیمه بیکاری

 1. مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت جهت احراز هویت و دریافت نام کاربری و گذر واژه
 2. تهیه مدارک مورد نیاز و اسکن آنها جهت بارگذاری در سامانه جامع روابط کار www. prkar.mcls.gov.ir
 3. مراجعه به سامانه جامع روابط کار به آدرس
 4. 1- پنجره واحد       2-  خدمات پنجره      3- خدمات اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری        4- درخواست بیمه بیکاری        5- شروع
 5. اطالعات تماس و نشانی محل سکونت
 6. اطالعات تکمیلی(مشخص نمودن علت بیکاری: اتمام قرارداد / اخراج) و بارگذاری مدارک
 7. تکمیل فیلدهای زیر به ترتیب: 1-اطلاعات کارگاه  2-اطلاعات بیمه  3- میزان مهارت شغلی   4- شرایط بیکاری(درج تاریخ بیکاری)
 8. ارسال – تراکنش موفق
 9. »پایان«

مدارک مورد نیاز و ضروری برای ثبت نام بیمه بیکاری :

مدارک عمومی(مجوز ثبت بیمه):

 • کارت پایان خدمت یا معافیت ویژه آقایان
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • صفحه اول دفترچه درمانی(یا ارائه شماره بیمه)
 • یک قطعه عکس 4*3

مدارک اختصاصی برای نحوه ثبت نام بیمه بیکاری:

کارگران اتمام قرارداد : آخرین قرارداد – نامه عدم نیاز

توضیح: چنانچه قرارداد کتبی باشد و نامه عدم نیاز داشته باشند گزینه بله درجواب »آیا برگه ی آخرین قرارداد و نامه عدم نیاز در دسترس است ؟« را بزنید .

کارگران در حالت اخراج / اخراج در اثناء قرارداد : اولین دادخواست – دادنامه قطعی مراجع حل اختلاف کار

*کلیه کارگران که تاریخ بیکاری آنها از 1/11/89 به بعد می باشد. می بایست علت بیکاری را( اتمام قرارداد) یا (اخراج / اخراج در اثناء قرارداد) انتخاب نمایند و مدارک مربوطه را بارگذاری کنند در صورت عدم بارگذاری مدارک مشمول بیمه بیکاری نخواهند بود.

مراحل ثبت نام بیمه بیکاری

توضیحات تکمیلی

1 -توجه داشته باشید تکمیل و بارگذاری فیلدهای ستاره دار الزامی است.

2 -در پایان هر مرحله ابتدا تیک تایید اطالعات را زده و پس از دریافت پیام و زدن دکمه تایید وارد مرحله بعد شده و مطمئن باشید که اطالعات آن مرحله با موفقیت ثبت شده و از مراجعه حضوری یا تلفنی برای پیگیری درخواست خودداری نموده و منتظر اعالم نتیجه از طریق پیامک باشید.

3 -کد رهگیری ارائه شده امکان پیگیری درون سامانه را ندارد.برای پیگیری وضعیت درخواست خود به قسمت گزارشات کارگری مراجعه نمایید.

4 -پس از بررسی درخواست توسط اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در صورت مشاهده نقص یا اشتباه بودن اطالعات وارد شده توسط متقاضی پیامک نقص مدارک به متقاضی ارسال میگردد.

در این مرحله متقاضی از طریق :

ورود به سامانه جامع روابط کار با نام کاربری و گذرواژه

– پنجره واحد خدمات

– کار پوشه

– تمام ورودی های من تکمیل درخواست (تاریخی که درخواست اولیه ثبت گردیده) در صورت مشاهده پیغام »اطالعات شما نیاز به بازنگری دارد« میتواند در همین صفحه رفع نقص یا ویرایش اطالعات را انجام دهد و در پایان تیک گزینه ارسال را انتخاب و با مشاهده پیغام »تراکنش موفق« گزینه تایید و ارسال را انتخاب نمایند.

ثبت نام در اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری (نحوه ثبت نام بیمه بیکاری)

* در مرحله آخر و بعد از اعالم تاریخ بیکاری چنانچه تاریخ ثبت درخواست تا تاریخ بیکاری بیشتر از 33 روز گذشته باشد برای افرادی که در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری ir.gov.mcls.bimebikari ثبت نام نموده اند عکس درخواست و کدرهگیری اخذ شده را بارگذاری و سایر افراد می بایست رأی هیأت حل اختالف اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی را جهت احراز موجه نمودن تأخیر در قسمت مربوطه بارگذاری نمایند.

* نشانی محل کار ( استان ، شهرستان ، منطقه شهرداری) می بایست به دقت تکمیل گردد. ارجاع و بررسی پرونده متقاضی به اداره کار محل اشتغال براساس اطالعات وارد شده در این قسمت می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید